TIP! Austrian Airlines ✈ USA - přímé letenky do New Yorku z Vídně ještě na letos ↔ 10.990 Kč

TIP! Austrian Airlines ✈ USA - přímé letenky do New Yorku z Vídně ještě na letos ↔ 10.990 Kč
Rezervace letenky

Jak se dostat co nejrychleji do New Yorku? Jestli potřebujete vyrazit ještě v letošním roce, mohl by to být trošku oříšek. Teda pokud přehlédnete zpáteční akční letenky New York z Vídně bez přestupu od Austrian Airlines v cenové relaci 10.990 Kč. United Airlines sice létá na přímé lince do New Yorku levněji, ale při rezervaci termínu až na příští rok.

Letošní letenky do New Yorku bez přestupu za 10.990 Kč

Dopravce: Austrian Airlines

Cestovní období: 5. listopad 2023 až 19. únor 2024

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přílet: New York (EWR) Newark Liberty Intl Arpt Spojené státy (USA)

Doba letu: 9 hodin a 45 minut

Zavazadla: 2 ks příruční zdarma

Jak se dostat z letiště Newark do centra New Yorku?

Po příletu na letiště Newark (EWR) existuje několik možností, jak se dostat do centra New Yorku. Zde je seznam dopravních možností seřazených podle ceny:

1. Veřejná doprava - Autobus: Můžete využít autobusovou linku Newark Airport Express, která je přímým spojením mezi letištěm Newark a různými částmi Manhattanu. Jízdenka stojí přibližně 18 USD a cesta trvá asi 45-60 minut v závislosti na dopravní situaci.

2. Vlak: Můžete se připojit na vlakovou linku AirTrain Newark, která je bezplatná na letišti. Poté přestoupíte na vlakovou linku, která vás zavede do centra New Yorku. Cesta vlakem stojí přibližně 15-20 USD a trvá asi 30-40 minut.

3. Taxi nebo soukromý přepravce: Můžete využít taxi nebo soukromé přepravní služby, které vás odvezou přímo do centra New Yorku. Ceny se mohou lišit v závislosti na dopravní situaci a vzdálenosti, ale obvykle se pohybují mezi 50-70 USD a cesta trvá přibližně 30-60 minut.

4. Ridesharing služby: Můžete také využít populární ridesharingové služby jako Uber nebo Lyft, které nabízejí pohodlnou a cenově dostupnou možnost dopravy. Ceny se mohou lišit v závislosti na poptávce a provozu.

Je důležité vzít v úvahu aktuální dopravní podmínky a případné zpoždění při plánování cesty z letiště Newark do centra New Yorku.

Co dělat v New Yorku a okolí?

1. Procházka Central Parkem: Prozkoumejte rozlehlý Central Park, kde najdete zelené plochy, jezera, fontány a různé kulturní atrakce.

2. Prohlídka Empire State Building: Vydejte se na nejvyšší observatoř v Empire State Building a obdivujte panoramatický výhled na město.

3. Procházka po Times Square: Prožijte rušnou atmosféru na slavném Times Square s jeho obrovskými reklamními panely a pulzujícím nočním životem.

4. Návštěva Muzea moderního umění (MoMA): Obdivujte sbírku moderního a současného umění v MoMA, která zahrnuje díla slavných umělců jako je Vincent van Gogh, Pablo Picasso a Andy Warhol.

5. Plavba kolem Sochy svobody: Využijte výletní loď a vydejte se na plavbu kolem Sochy svobody a Liberty Island, ikonických symbolů New Yorku.

6. Prohlídka Muzea přírodní historie: Objevte fascinující svět dinosaurů, přírodních věd a kosmu v Muzeu přírodní historie.

7. Návštěva Guggenheimova muzea: Procházejte se po kruhovém půdorysu Guggenheimova muzea a obdivujte sbírku moderního umění.

8. Procházka po Brooklyn Bridge: Přejděte přes ikonický Brooklyn Bridge a užijte si úchvatný výhled na Manhattan.

9. Návštěva High Line Parku: Procházejte se po vyvýšené zelené promenádě High Line, která kdysi sloužila jako železniční trať.

10. Návštěva 9/11 Memorial a Muzea: Připomeňte si události 11. září 2001 v 9/11 Memorial a Muzeu a uctěte památku obětí.

11. Prohlídka Rockefellerova centra: Navštivte slavné Rockefellerovo centrum, kde se nachází ikonická budova GE Building a výhledová terasa Top of the Rock.

12. Procházka po ulici Fifth Avenue: Prozkoumejte luxusní butiky, obchody a známé památky na slavné ulici Fifth Avenue.

13. Návštěva Muzea Metropolitan: Objevte obrovskou sbírku uměleckých děl a artefaktů z celého světa v Muzeu Metropolitan.

14. Výlet na ostrov Staten Island: Využijte bezplatný trajekt a vydejte se na výlet na ostrov Staten Island s úchvatným výhledem na Manhattan a Sochu svobody.

15. Prohlídka Broadway: Užijte si divadelní představení na Broadwayi, kde můžete vidět světově proslulé muzikály a dramatické produkce.

To je pouze malý výběr z mnoha atrakcí a zajímavostí, které New York nabízí. Město je plné kultury, historie a různorodých zážitků, které uspokojí každého návštěvníka.

Všechny akční letenky do New Yorku

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.