TIP! Austrian Airlines ✈ Thajsko - přímé akční letenky Bangkok z Vídně ↔ 15.290 Kč

TIP! Austrian Airlines ✈ Thajsko - přímé akční letenky Bangkok z Vídně ↔ 15.290 Kč
Rezervace letenky

Ochutnejte thajskou kuchyni na plovoucích trzích, kde se čerstvé ingredience mění v lahodné pokrmy před očima. Navštivte Wat Arun, známý jako Chrám úsvitu, který vás okouzlí nádherou a výhledem na řeku Chao Phraya. Užijte si noční život v proslulé čtvrti Khao San Road, kde si zatančíte do rána a poznáte nové přátele z celého světa.

Cestování do Bangkoku bez přestupu

Je tu Austrian Airlines a s ní přichází i přímé akční letenky do Bangkoku z Vídně, u kterých nemusíte vůbec přestupovat a to je velký bonus na cestě do Thajska. Rakouská národní letecká společnost létá do Bangkoku i z Prahy, nejedná se o přímý let. Pozor, jedná se jen o omezený počet míst na podzim 2024.

Informace k tarifu

Dopravce: Austrian Airlines

Cestovní období: listopad 2024

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přestup: žádný, jedná se o přímý let (cca 10h)

Přílet: Bangkok (BKK) Suvarnabhumi Intl Arpt Thajsko

Zavazadla: 2 příruční zdarma

Akční letenky do Bangkoku

Info o aerolince Austrian Airlines

Austrian Airlines, vlajková letecká společnost Rakouska, se sídlem ve Vídni, nabízí lety do více než 130 destinací po celém světě. Aerolinka, která je členem letecké aliance Star Alliance, je známá svou vysokou úrovní služeb, včetně výborného palubního stravování a kvalitního zákaznického servisu.

Austrian Airlines je také oceňována za pohodlí svých kabin, zejména na dlouhých letech. Aerolinka se snaží poskytovat spojení především do střední a východní Evropy a je dobrou volbou pro cestující hledající spojení z a do této oblasti.

Austrian Airlines je hodnocena jako čtyřhvězdičková aerolinka podle Skytrax. Toto hodnocení potvrzuje její vynikající služby, pohodlné letové prostředí a kvalitní zákaznický servis, kterým se odlišuje na mezinárodním leteckém trhu.

Jak se po příletu dostat z letiště do centra?

Po příletu na letiště Suvarnabhumi (BKK) v Bangkoku máte několik možností, jak se dostat do centra města. Zde jsou jednotlivé dopravní možnosti seřazené podle ceny a s přibližnými časy dopravy:

1. Airport Rail Link

 • Cena: 15-45 THB (cca 0,40-1,30 USD)
 • Čas: 25-30 minut
 • Popis: Airport Rail Link spojuje letiště Suvarnabhumi s centrem města (stanice Phaya Thai). Vlak je rychlý a pohodlný, jezdí každých 10-15 minut. Stanice se nachází v podzemí letiště.

2. Veřejný autobus (BMTA)

 • Cena: 35 THB (cca 1 USD)
 • Čas: 60-90 minut (v závislosti na dopravní situaci)
 • Popis: Autobusy BMTA (Bangkok Mass Transit Authority) jezdí z letiště do různých částí města. Linka S1 spojuje letiště s Khao San Road, což je oblíbená destinace v centru Bangkoku. Autobusy jezdí každých 30 minut.

3. Shuttle bus (BMTA Airport Express)

 • Cena: 150 THB (cca 4,50 USD)
 • Čas: 45-60 minut
 • Popis: Shuttle busy Airport Express (linka AE) spojují letiště s hlavními částmi města, jako je Silom, Sukhumvit a Khao San Road. Jsou pohodlnější než veřejné autobusy a jezdí pravidelně.

4. Taxi

 • Cena: 300-500 THB (cca 9-15 USD) + 50 THB letištní příplatek + dálnice poplatky
 • Čas: 30-60 minut (v závislosti na dopravní situaci)
 • Popis: Taxi jsou k dispozici na letišti před terminálem. Cena zahrnuje letištní příplatek a poplatky za dálnici. Je to pohodlná možnost, zejména pokud máte hodně zavazadel nebo cestujete ve skupině.

5. Privátní transfery

 • Cena: 800-1200 THB (cca 25-35 USD)
 • Čas: 30-60 minut
 • Popis: Privátní transfery jsou nejpohodlnější možností, ale také nejdražší. Tato služba zahrnuje osobní vyzvednutí a přímou dopravu do vašeho ubytování. Můžete si je rezervovat předem online nebo přes hotely.

Co dělat v Bangkoku?

Bangkok, hlavní město Thajska, je živé a fascinující město plné kulturních památek, nákupních možností a kulinářských zážitků. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které byste při návštěvě Bangkoku neměli vynechat:

 1. Velký palác (Grand Palace) - Impozantní komplex budov, který byl oficiální rezidencí thajských králů, a je známý svou nádhernou architekturou a posvátným chrámem Wat Phra Kaew.
 2. Wat Arun (Chrám úsvitu) - Jeden z nejznámějších chrámů v Bangkoku, který se vyznačuje svou krásnou věží zdobenou keramickými dlaždicemi.
 3. Wat Pho (Chrám ležícího Buddhy) - Slavný chrám, který je domovem obrovské sochy ležícího Buddhy a jednoho z nejstarších tradičních masážních škol v Thajsku.
 4. Chatuchak Weekend Market - Jeden z největších trhů na světě, kde najdete vše od oblečení a suvenýrů po jídlo a rostliny.
 5. Khao San Road - Známá ulice mezi batůžkáři a turisty, plná barů, restaurací, obchodů a pouličních stánků.
 6. Jim Thompson House - Tradiční thajský dům, který byl domovem amerického podnikatele a sběratele umění Jima Thompsona, dnes muzeum s bohatou sbírkou thajského umění.
 7. Asiatique The Riverfront - Moderní nákupní a zábavní komplex na břehu řeky Chao Phraya s množstvím obchodů, restaurací a zábavních atrakcí.
 8. MBK Center - Obří nákupní centrum, které nabízí širokou škálu produktů od elektroniky po oblečení a suvenýry.
 9. Lumphini Park - Velký městský park, ideální pro relaxaci, jogging nebo plavbu na loďkách po jezerech.
 10. Wat Saket (Zlatá hora) - Chrám postavený na umělém kopci, který nabízí nádherné výhledy na město a klidnou atmosféru.
 11. Ratchada Rot Fai Train Night Market - Oblíbený noční trh s obrovským výběrem jídla, nápojů, oblečení a starožitností.
 12. Bangkok Art and Culture Centre (BACC) - Moderní umělecké centrum s galeriemi, výstavními prostory a kavárnami, které hostí různé kulturní akce a výstavy.
 13. Terminal 21 - Unikátní nákupní centrum, které je rozděleno do několika podlaží, z nichž každé je tematicky zaměřeno na jinou světovou metropoli.
 14. China Town (Yaowarat Road) - Rušná čtvrť plná pouličních stánků, tradičních obchodů a restaurací nabízejících vynikající čínské jídlo.
 15. Boat Tour on the Chao Phraya River - Výlet lodí po řece Chao Phraya, který nabízí úchvatné výhledy na městské panorama a hlavní památky města z jiné perspektivy.

Bangkok je město plné kontrastů a nabízí návštěvníkům širokou škálu zážitků, od historických památek a kulturních institucí po moderní nákupní centra a rušné trhy. Každé z těchto míst poskytuje jedinečný pohled na bohatou kulturu a živou atmosféru thajského hlavního města.

Na jaké počasí se připravit v Bangkoku?

V Bangkoku můžete očekávat následující počasí podle ročních období:

 • Listopad až únor (suché období): Teplé a suché, denní teploty mezi 25°C a 32°C, příjemné večery.
 • Březen až květen (horké období): Velmi horké, teploty často přesahují 35°C, vysoká vlhkost.
 • Červen až říjen (období dešťů): Teplé a vlhké, teploty mezi 28°C a 34°C, časté a intenzivní dešťové přeháňky.

Doporučuje se lehké a prodyšné oblečení, deštník nebo pláštěnka pro případ deště a dostatek vody pro hydrataci.

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.