TIP! Austrian Airlines ✈ Maroko - akční letenky Marrakéš z Vídně ↔ 5.990 Kč

TIP! Austrian Airlines ✈ Maroko - akční letenky Marrakéš z Vídně ↔ 5.990 Kč
Rezervace letenky

Marrákeš, známé taky jako "červené město". Fascinující destinace v Maroku láká návštěvníky svou bohatou historií, kulturou a krásnou architekturou. Město je domovem slavného náměstí Djemaa el-Fna, které je plné života a nabízí tradiční trhy, pouliční umělce a kočovné zábavníky. Nyní s letenkou do Marrakéš z Vídně od Austrian za 5.990 Kč.

Kdy letět do Marrakéš?

Dopravce: Austrian Airlines

Cestovní období: 6. listopad 2023 až 31. leden 2024

Odlet: Vídeň Schwechat (VIE) airport - Rakousko

Přílet: Marrakéš (RAK) Menara airport - Maroko

Zavazadla: 2 příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

1. Autobus: Městské autobusy jsou další možností. Linka č. 19 jezdí z letiště do centra města. Frekvence autobusů je však omezená, a proto je doporučeno se předem seznámit s jízdním řádem. Jízdné je obvykle levné a cesta trvá přibližně 30 minut. Jízdné autobusu č. 19 je přibližně 30 MAD (3 USD) za osobu.

2. Taxi: Nejběžnější způsob dopravy je taxi. Stanoviště taxi se nachází přímo před terminálem. Ceny se obvykle sjednávají předem, ačkoli mějte na paměti, že je vždy dobré se dohodnout na ceně před nástupem. Cesta do centra města trvá přibližně 15-20 minut. Cena za taxi se pohybuje kolem 100-150 MAD (marockých dirhamů).

3. Pronájem auta: Pokud preferujete nezávislost a flexibilitu, můžete si pronajmout auto přímo na letišti. V pronájmu aut jsou zastoupeny různé společnosti, které nabízejí širokou škálu vozidel. Předem si ověřte požadavky na řidičský průkaz a podmínky pronájmu. Obvykle se pohybují od 200-400 MAD (20-40 USD) za den. Co dělat v Marrakéš?

Co dělat v Marrakéš?

1. Prozkoumejte historickou část Medina: Projděte se úzkými uličkami Medina, prohlédněte si historické stavby, tradiční trhy a zakoupením si autentické suvenýry.

2. Navštivte palác Bahia: Obdivujte krásu a rozmanitost architektury paláce Bahia, který je známý svými nádhernými zahradami a detailně zdobenými místnostmi.

3. Zastavte se na náměstí Djemaa el Fna: Zažijte živý a rušný atmosféru na náměstí Djemaa el Fna, kde se konají tradiční představení, pouliční umění, obchody a restaurace.

4. Navštivte zahradu Majorelle: Objevte okouzlující zahradu Majorelle, kterou vytvořil francouzský malíř Jacques Majorelle. Užijte si klid a krásu této zelené oázy.

5. Prohlédněte si Koránskou školu Ben Youssef Medersa: Obdivujte architekturu a detailní mozaiky v této historické škole, která sloužila jako významné centrum islámského vzdělání.

6. Vydejte se na výlet do pouště Sahara: Využijte příležitosti a vydejte se na jednodenní výlet do pouště Sahara, kde si můžete užít jízdu na velbloudech, sledování západu slunce a zážitky z beduínské kultury.

7. Ochutnejte tradiční marockou kuchyni: Nezapomeňte si vychutnat lahodné marocké pokrmy jako tajine, couscous a místní čaje s mátou.

8. Navštivte zahradu Menara: Relaxujte v krásné zahradě Menara, kde se nachází malebné jezero a tradiční marocká architektura.

9. Prozkoumejte soukromé zahrady a paláce: Užijte si klid a krásu soukromých zahrad a paláců, které jsou otevřené veřejnosti.

10. Užijte si tradiční marocké lázně Hammam: Zažijte relaxaci a revitalizaci ve tradičních marockých lázních Hammam, které nabízejí odpočinek a péči o tělo.

Náš tip

Další levné letenky do Maroka

Akční letenky do Maroka

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.