TIP! Air China ✈ Filipíny - 2 tipy na akční letenky do Manily ↔ 12.490 Kč

TIP! Air China ✈ Filipíny - 2 tipy na akční letenky do Manily ↔ 12.490 Kč
Rezervace letenky

Manila je skvělým místem k prozkoumání filipínské kultury a pohostinnosti. Můžete se ponořit do místní kuchyně, navštívit tradiční festivaly a zažít rušný noční život ve čtvrtích, jako je Makati. Navíc, Manila nabízí snadný přístup k úchvatným přírodním krásám Filipín, jako jsou pláže na ostrově Palawan nebo rýžové terasy v Banaue.

Jak cestovat do Manily?

Při aktuálním plánování letu na Filipíny se vyplatí svěřit se do péče aerolinek Air China. Letecká společnost v tuto chvíli nabízí akční letenky Manila s odletem z Budapešti za 12.490 Kč a Mnichova za 13.990 Kč.

Informace o tarifech

Cestovní období: říjen 2024 až duben 2025

Odlety: Budapešť nebo Mnichov

Přestupy: Peking, Čína

Přílety: Manila (MNL) Ninoy Aquino Intl Filipíny

Akční letenky Manila

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na mezinárodní letiště Ninoy Aquino v Manile (MNL) máte několik možností, jak se dostat do centra města Manila. Zde jsou jednotlivé dopravní možnosti seřazené podle ceny a s přibližnými časy dopravy:

1. Jeepney

 • Cena: 10-20 PHP (cca 0,20-0,40 USD)
 • Čas: 60-90 minut (v závislosti na dopravní situaci)
 • Popis: Jeepney je tradiční a velmi levný způsob dopravy na Filipínách. Je možné, že budete muset přestoupit, abyste se dostali přímo do centra Manily. Tento způsob dopravy je velmi levný, ale může být nepohodlný a časově náročný.

2. Autobus (P2P Bus)

 • Cena: 100-150 PHP (cca 2-3 USD)
 • Čas: 30-60 minut
 • Popis: Point-to-Point (P2P) autobusy poskytují přímou dopravu z letiště do různých částí Manily, včetně centra. Autobusy jsou pohodlné a jezdí pravidelně.

3. Taxi (Airport Yellow Taxi)

 • Cena: 250-400 PHP (cca 5-8 USD)
 • Čas: 30-60 minut (v závislosti na dopravní situaci)
 • Popis: Yellow Taxi jsou oficiální letištní taxíky, které mají fixní ceny. Jsou pohodlné a snadno dostupné před terminálem.

4. Taxi (Regular Metered Taxi)

 • Cena: 150-300 PHP (cca 3-6 USD)
 • Čas: 30-60 minut (v závislosti na dopravní situaci)
 • Popis: Regular Metered Taxi jsou levnější než Yellow Taxi, ale mohou být méně spolehlivé. Doporučuje se dohodnout cenu předem nebo trvat na použití taxametru.

5. Ridesharing (Grab)

 • Cena: 300-500 PHP (cca 6-10 USD)
 • Čas: 30-60 minut
 • Popis: Grab je populární aplikace pro sdílení jízd na Filipínách, podobná Uberu. Ceny mohou být vyšší během špičky, ale služba je pohodlná a spolehlivá.

6. Privátní transfery

 • Cena: 700-1000 PHP (cca 14-20 USD)
 • Čas: 30-60 minut
 • Popis: Privátní transfery poskytují nejvyšší komfort a soukromí. Tato služba zahrnuje osobní vyzvednutí a přímou dopravu do vašeho ubytování. Můžete si je rezervovat předem online nebo přes hotely.

Co dělat v Manile?

Manila, hlavní město Filipín, je dynamické a kulturně bohaté město plné historie, umění a živé atmosféry. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které byste při návštěvě Manily neměli vynechat:

 1. Intramuros - Historická opevněná čtvrť známá jako "Walled City", kde můžete prozkoumat staré španělské koloniální budovy, kostely a muzeá.
 2. Rizal Park (Luneta) - Velký městský park s památníkem národního hrdiny Jose Rizala, ideální pro relaxaci a pikniky.
 3. Fort Santiago - Historická pevnost v Intramuros, která sloužila jako vojenská základna a vězení, dnes nabízí muzeum a krásné zahrady.
 4. San Agustin Church - Nejstarší kamenný kostel na Filipínách, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, s bohatým interiérem a muzeem.
 5. Manila Cathedral - Hlavní katolická katedrála v Manile, nacházející se v Intramuros, známá svou impozantní architekturou.
 6. National Museum of the Philippines - Muzeum s bohatými sbírkami filipínského umění, historie a přírodních věd, včetně známého obrazu "Spoliarium" od Juana Luny.
 7. Casa Manila - Muzeum v Intramuros, které představuje životní styl španělské koloniální éry na Filipínách.
 8. Binondo - Nejstarší čínská čtvrť na světě, plná trhů, chrámů a tradičních restaurací, kde můžete ochutnat místní speciality.
 9. Quiapo Church - Známý také jako Minor Basilica of the Black Nazarene, je důležitým poutním místem s ikonickou černou sochou Krista.
 10. Cultural Center of the Philippines (CCP) - Kulturní centrum nabízející divadelní představení, koncerty a umělecké výstavy.
 11. Mall of Asia - Jedno z největších nákupních center v Asii, kde najdete obchody, restaurace, zábavní parky a kluziště.
 12. Manila Ocean Park - Akvárium a zábavní park s mnoha mořskými živočichy, interaktivními výstavami a show s lachtany.
 13. Roxas Boulevard - Slavným bulvárem podél pobřeží Manilského zálivu, který nabízí krásné západy slunce a příjemné procházky.
 14. Paco Park - Historický park a hřbitov, který sloužil jako místo odpočinku pro významné osobnosti a dnes je klidným místem pro relaxaci.
 15. Ayala Museum - Moderní muzeum s bohatou sbírkou filipínského umění a historických artefaktů, včetně výstavy o historii Filipín.

Manila nabízí pestrou paletu zážitků, které sahají od historických památek a kulturních institucí po moderní nákupní centra a živé trhy. Každé z těchto míst poskytuje jedinečný pohled na bohatou historii, kulturu a současný život v tomto fascinujícím městě.

Na jaké počasí se v Manile připravit?

V Manile od října do dubna očekávejte následující počasí:

 • Říjen a listopad: Teplé a vlhké, teploty mezi 25°C a 31°C, občasné dešťové přeháňky.
 • Prosinec až únor: Teplé a sušší, teploty mezi 22°C a 30°C, méně srážek.
 • Březen a duben: Velmi teplé a suché, teploty často přesahují 32°C, minimální srážky.

Doporučuje se lehké a prodyšné oblečení, ochrana proti slunci a dostatek vody pro hydrataci.

Tip redakce

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.