TIP! Air Canada ✈ Chile - akční letenky Santiago de Chile z Prahy ↔ 17.590 Kč

TIP! Air Canada ✈ Chile - akční letenky Santiago de Chile z Prahy ↔ 17.590 Kč
Rezervace letenky

Prozkoumejte dynamické srdce Chile, Santiago, kde se rozprostírá pod majestátními Andami a láká k objevování svých moderních i historických skvostů. Vychutnejte si panoramatický výhled z vrcholu Cerro San Cristóbal, nebo se ponořte do bohatého kulturního dědictví ve čtvrti Bellavista, domově umělců, kaváren a živých trhů.

Letenky do Santiago de Chile z Prahy za 17.590 Kč

Pořídit akční letenky do Chile byl v posledních letech nadlidský úkol. Situace se otočila k lepšímu díky nadprůměrné kanadské aerolince Air Canada. Doporučujeme s rezervací neotálet. K dispozici je nyní linka Praha - Santiago de Chile a zpět.

Dopravce: Air Canada

Cestovní období: 31. říjen 2024 až 13. prosinec 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestupy: Frankfurt - Německo a Toronto - Kanada

Přílet: Santiago, Chile (SCL) Arturo Merino Benitez Chile

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Akční letenky do Chile

Jak se po příletu dostat z letiště?

Centropuerto Autobus: Centropuerto poskytuje autobusovou službu mezi letištěm Arturo Merino Benitez a centrem Santiaga. Autobusy odjíždějí každých 10 až 20 minut a jízdné je asi 1 800 CLP jednosměrně. Cesta trvá přibližně 45 minut až 1 hodinu v závislosti na dopravní situaci.

TurBus Airport: Podobně jako Centropuerto, i TurBus nabízí ekonomické spojení mezi letištěm a centrem města. Jízdné je srovnatelné s Centropuerto, kolem 1 800 CLP, a cesta také trvá zhruba 45 minut až 1 hodinu.

Taxi: Na letišti jsou dostupné oficiální taxi služby s pevným tarifem. Cena do centra Santiaga se pohybuje mezi 15 000 až 19 000 CLP, v závislosti na destinaci v rámci města. Cesta trvá asi 20-40 minut.

Transfer (Dopravní služby): Soukromé dopravní služby a sdílené jízdy jsou dostupné na letišti a nabízejí pohodlnější přepravu do města s předem dohodnutou cenou. Ceny mohou být vyšší než u taxi v závislosti na poskytovateli služby.

Pronájem auta: Na letišti Santiago je možné si pronajmout auto u různých mezinárodních a místních půjčoven. Tato možnost nabízí největší flexibilitu pro průzkum města a okolních oblastí.

Ceny a časy cesty se mohou lišit v závislosti na dopravní situaci a sezóně. Doporučuje se ověřit si aktuální informace před cestou.

Co dělat v Santiago de Chile?

Santiago de Chile, hlavní město Chile, je dynamické město obklopené horami, které nabízí bohatý mix kultury, historie a přírodních krás. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které ve městě a jeho okolí stojí za návštěvu:

 1. Cerro San Cristóbal - Vysoký kopec nabízející nádherné výhledy na město a sochu Panny Marie na vrcholu.
 2. La Chascona - Dům Pabla Nerudy, nyní muzeum, které odkrývá život a práci tohoto slavného chilského básníka.
 3. Plaza de Armas - Hlavní náměstí ve městě s katedrálou a dalšími historickými budovami.
 4. Mercado Central - Živý trh, kde najdete čerstvé mořské plody, místní speciality a řadu restaurací.
 5. Museo de la Memoria y los Derechos Humanos - Muzeum věnované obětem lidskoprávních porušení během vojenské diktatury v Chile.
 6. Parque Metropolitano - Největší městský park v Chile, zahrnující zahradu na kopci Cerro San Cristóbal.
 7. Barrio Bellavista - Živá čtvrť známá svými barevnými ulicemi, uměním, kavárnami a nočním životem.
 8. Museo Chileno de Arte Precolombino - Muzeum nabízející pohled na umělecké díla a artefakty z předkolumbovské doby.
 9. Barrio Lastarria - Kulturní čtvrť s butiky, antikvariáty, kavárnami a víkendovými trhy.
 10. Sky Costanera - Nejvyšší vyhlídková plošina v Latinské Americe, která nabízí panoramatický výhled na město.
 11. Viña Concha y Toro - Jedna z nejznámějších vinařství v Chile, kde si můžete vychutnat prohlídku a degustaci vína.
 12. Museo Nacional de Bellas Artes - Nejstarší umělecké muzeum v Jižní Americe s rozsáhlou sbírkou uměleckých děl.
 13. Parque Bicentenario - Krásný park ideální pro pikniky, procházky a odpočinek u jezera.
 14. Cajón del Maipo - Oblíbená destinace pro turistiku a outdoorové aktivity, ležící nedaleko Santiaga v Andách.
 15. Centro Cultural Palacio de La Moneda - Kulturní centrum s výstavami umění a designu pod prezidentským palácem.

Santiago je fascinující město, které nabízí něco pro každého, od milovníků přírody a historie po fanoušky umění a gastronomie.

Na jaké počasí se připravit?

V letovisku Santiago de Chile od října do prosince se můžete těšit na jaro až rané léto, s teplotami, které postupně stoupají.

Říjen: Jarní měsíc v Santiagu obvykle přináší teploty kolem 25°C během dne a klesají k 8°C v noci. Počasí je převážně slunečné s občasnými dešťovými dny.

Listopad: Teploty se dále zvyšují, denní průměry dosahují až 27°C, zatímco noční teploty se pohybují okolo 11°C. Srážky jsou méně časté a počasí je ideální pro turistické aktivity.

Prosinec: Znamená začátek léta, s průměrnými denními teplotami okolo 30°C a nočními kolem 14°C. Tento měsíc je obvykle velmi suchý s mnoha slunečnými dny, což přináší skvělé podmínky pro prozkoumávání města a okolní přírody.

Celkově, od října do prosince, Santiago nabízí příjemné a teplé počasí s rostoucími teplotami, které jsou ideální pro většinu venkovních a turistických aktivit.

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.