Sleva! Turkish Airlines ✈ Filipíny - akční letenky na ostrov Cebu z Prahy ↔ 15.990 Kč

Sleva! Turkish Airlines ✈ Filipíny - akční letenky na ostrov Cebu z Prahy ↔ 15.990 Kč

Ztracené mezi tyrkysovými vodami a nádhernými podmořskými jeskyněmi najdete skvostné skrýše, kde se historie a kultura střetávají s přírodní krásou. Tento rajský klenot vás nejen omámí svými bílými písečnými plážemi, ale také vás zavede do hlubin historie a tradic Filipínců. Úřaduje Turkish Airlines, která letenky na Cebu zlevňuje o ranec.

Letenky na ostrov Cebu z Prahy jen za 15.990 Kč!

Akce s letenkami na ostrov Cebu z Prahy od Turkish Airlines se objevila už v 2. srpna, tehdy ale nejlevnější verze stála 18.790 Kč a to je skoro o 3 tisíce více, než za kolik můžeme bokoovat dneska. Tarify tureckých aerolinek na Cebu mají více verzí, třeba i se stopoverem v tureckém hlavní městě Istanbulu. Alternativně lze vyrazit i z Vídně a taky s aerolinkami China Airlines.

Dopravce: Turkish Airlines

Cestovní období: 26. listopad 2023 až 25. květen 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup: Istanbul (IST) Istanbul Arpt Turecko

Přílet: Cebu (CEB) Cebu Intl Filipíny

Zavazadla: 3 zdarma (2 příruční + 1 odbavené do 30 kg)

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na mezinárodní letiště Cebu (CEB) na Filipínách máte několik možností, jak se dostat do centra ostrova Cebu, které je spojené s hlavním městem Cebu City. Zde je několik možností, jak se dostat do centra Cebu:

1. **Taxi**: Taxi je pohodlnou možností. Můžete si ho vzít přímo u terminálu letiště. Cena za taxi do centra Cebu City se pohybuje v závislosti na provozu, ale obvykle je to nejrychlejší způsob, jak se dostat do města. Cesta trvá přibližně 30-40 minut.

2. **Místní doprava (Jeepney nebo Multicab)**: Jedním z nejlevnějších způsobů dopravy v Cebu City je místní jeepney nebo multicab. Tyto malé a barevné dopravní prostředky jsou velmi rozšířené a levné. Cena za cestu do centra může být jen několik peso, ale je to také závislé na vzdálenosti.

3. **Autobus**: Městská doprava v Cebu City zahrnuje také autobusovou síť. Můžete si vzít autobus z letiště do různých částí města. Ceny jsou nízké, ale autobusy mohou být pomalé kvůli zácpám.

4. **Shuttle služby**: Některé hotely a ubytovací zařízení nabízejí zdarma nebo za poplatek shuttle služby z letiště do svého ubytování. Pokud máte ubytování rezervované, informujte se u svého hotelu, jestli tuto službu nabízejí.

5. **Soukromý přenos**: Můžete si také předem rezervovat soukromý přenos, který vás odveze přímo do vašeho ubytování. To je pohodlná a spolehlivá možnost, zejména pokud přilétáte pozdě v noci.

Ceny se mohou lišit v závislosti na konkrétním typu dopravy, provozu a vaší destinaci v Cebu City. Je dobré mít dostatek místní měny (filipínské peso) nebo drobného v dolarech na platbu za dopravu.

Co dělat na ostrově Cebu?

Ostrov Cebu na Filipínách je krásným místem s bohatou historií, nádhernou přírodou a mnoha zajímavostmi. Zde je seznam 15 atrakcí a aktivit, které můžete na tomto ostrově zažít:

1. **Fort San Pedro**: Historická pevnost ve městě Cebu City postavená Španěly, nabízí krásný výhled na město a moře.

2. **Magellan's Cross**: Kříž přinesený Ferdinandem Magellanem v roce 1521, který je považován za symbol christianizace Filipín.

3. **Basilika Minor del Santo Niño**: Nejstarší křesťanský kostel na Filipínách, domov sošky Santo Niño, patrona Cebu.

4. **Moalboal**: Oblíbená lokalita pro potápění a šnorchlování s krásnými korálovými útesy a bohatým mořským životem.

5. **Ostrov Malapascua**: Místo, kde můžete vidět záhadné thresher žraloky a krásné pláže.

6. **Oslob Whale Shark Watching**: Unikátní příležitost plavat vedle největšího rybího druhu na světě, žraloka velrybího.

7. **Kawasan Falls**: Krásný vodopád obklopený bujnou džunglí, ideální místo pro trekking a relaxaci.

8. **Canyoneering v Badian**: Dobrodružná aktivita spočívající v průchodu soutěskou, skoky do vody a šplhání po vodopádech.

9. **Sardine Run v Moalboal**: Skvělá šnorchlovací zkušenost, kde se můžete potápět vedle obrovských hejn sardinek.

10. **Město Carcar**: Slavné pro svou řezbářskou tradici a chutné chicharrón (uzená vepřová kůže).

11. **Olango Island Wildlife Sanctuary**: Chráněný přírodní park, kde můžete pozorovat ptáky a migraci kriticky ohrožených ptáků.

12. **Čokoládový vrch**: Plantáže kakaovníku a výroba čokolády. Můžete se zde dozvědět o procesu výroby a ochutnat čerstvou čokoládu.

13. **Pescador Island**: Další skvělé místo pro potápění, s možností vidět žraloky, rejnoky a korálové útesy.

14. **Cebu Metropolitan Cathedral**: Moderní katedrála se nachází v centru Cebu City a nabízí klidné místo k meditaci.

15. **Dolphin a Whale Watching v Oslob**: Kromě žraloků velrybích můžete také vidět delfíny a velryby bělavé.

Toto jsou jen některé z atrakcí, které ostrov Cebu nabízí. Je to místo s bohatými kulturními tradicemi a nádhernou přírodou, což z něj činí skvělé místo pro dovolenou pro milovníky dobrodružství i ty, kteří hledají relaxaci.

Akční letenky na ostrov Cebu

Náš tip

Další levné letenky na Filipíny

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.