Sleva! Ryanair ✈ Řecké ostrovy - levné letenky Santorini z Vídně ↔ od 1.868 Kč

Sleva! Ryanair ✈ Řecké ostrovy - levné letenky Santorini z Vídně ↔ od 1.868 Kč
Rezervace letenky

Proč vyrazit na Santorini? Je to malý ostrov v Egejském moři, známý svými bílými domy s modrými střechami, jenž se tyčí nad útesy s úchvatnými výhledy na kráter sopky a tyrkysově modré moře. Ostrov je známý svou romantickou atmosférou, malebnými vesničkami, bohatou historií a nádhernými plážemi. Santorini je oblíbeným cílem!

Letenky na Santorini jsou nyní ve slevě!

Když jsme v březnu psali poslední tip na rezervaci letenky na Santorini, tam a zpátky se dalo cestovat od 2.134 Kč. Momentálně se dokážeme dostat ještě cca o čtyři stovky níže. Linka z Vídně od Ryanair je jediný dostupný lowcost na Santorini.

Kdy letět na ostrov Santorini?

Cestovní období: 2. červen 2023 až 27. říjen 2023

Nejlevnější letenky: říjen

Dopravce: Ryanair

Odlet: Vídeň Schwechat (VIE) - Rakousko

Přílet: Santorini (Thira) airport (JTR) - Řecko

Doba letu: 2 hodiny a 20 minut

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

Autobus: Nejlevnější způsob dopravy z letiště do centra Santorini je využití místního autobusu. Linka X96 je přímo spojením letiště s centrem města Fira a jízdné je přibližně 2 EUR.

Společné transfery: Můžete se rozhodnout také pro sdílený transfer, kde se sdílí doprava s dalšími cestujícími. Tyto služby bývají cenově dostupné a ceny se pohybují kolem 10-15 EUR za osobu.

Pronájem auta: Pronájem auta je další možností, která může být cenově výhodná, zejména pokud cestujete ve skupině. Ceny za pronájem auta se liší v závislosti na typu vozidla a délce pronájmu.

Taxi: Taxíky jsou dostupné na letišti, ale mohou být dražší než ostatní možnosti. Cena závisí na destinaci, ale přibližně se pohybuje v rozmezí 25-40 EUR.

Co dělat na Santorini?

Obdivujte slavné západy slunce: Santorini je známé svými ohromujícími západy slunce. Navštivte město Oia a vychutnejte si panoramatický výhled na modré Egejské moře, zatímco slunce klesá za horizont. Tato zkušenost je prostě kouzelná.

Procházka úzkými uličkami ve Fira: Vydejte se na procházku po malebných uličkách hlavního města Santorini, Firu. Objevte tradiční bílé domky s modrými střechami, útulné kavárny, butiky a galerie. To vše ve spojení s nádherným výhledem na moře.

Navštivte archeologické naleziště Akrotiri: Ponořte se do historie navštívením archeologického naleziště Akrotiri, které ukazuje zbytky starověké městské osady. Obdivujte zachovalé fresky, ulice a budovy, které vás provedou do minulosti Santorini.

Relaxujte na plážích: Santorini nabízí několik úchvatných pláží. Navštivte Pláž Černá v Perissě, která je pokrytá černým pískem, nebo Red Beach (Červená pláž), která je obklopena vysokými červenými útesy. Nezapomeňte si užít sluneční paprsky a osvěžující koupání v tyrkysovém moři.

Degustujte místní kuchyni a vína: Vychutnejte si gastronomický zážitek v jedné z místních tavern nebo restaurací, kde můžete ochutnat tradiční řecká jídla, jako je gyros, tzatziki, čerstvé mořské plody a vynikající místní vína. Santorini je také domovem proslulých vinic, kde můžete ochutnat místní speciality.

Prozkoumejte vesnice Pyrgos a Oia: Navštivte tradiční vesnici Pyrgos, která je postavená na kopci a nabízí úžasný výhled na celý ostrov. Oia je další malebná vesnice, známá svými bílými domky a modrými střechami.

Výlety na sopku Santorini: Zajděte na výlet na sopku Santorini, která je středobodem ostrova. Vychutnejte si pěší túru k vrcholu a obdivujte panoramatický výhled na celý ostrov a okolní moře. Sopka je nejen přírodním zázrakem, ale také místem s bohatou geologickou historií.

Návštěva historického centra Thíry: Procházejte se starým historickým centrem Thíry, které je plné malebných uliček, tržišť a historických památek. Obdivujte katedrálu svatého Jiří, muzea a tradiční architekturu. Nezapomeňte si zde také vychutnat tradiční řeckou kávu v jedné z místních kaváren.

Potápění a šnorchlování: Santorini nabízí skvělé možnosti potápění a šnorchlování. Objevte podmořský svět s jeho bohatým korálovým útesem, pestrou mořskou faunou a možností vidět zbytky starých vraků. Zážitek z potápění v krásných vodách Egejského moře je nepřehlédnutelný.

Nákupy na tržištích a v butikách: Procházejte se po tržištích v Santorini a nakupujte tradiční řecké produkty, jako jsou keramika, šperky, místní potraviny a suvenýry. V centru města najdete také elegantní butiky s módním oblečením a doplňky, kde si můžete dopřát trochu luxusu.

Akční letenky Santorini

Náš tip

Další levné letenky do Řecka

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.