Sleva! Ryanair ✈ Itálie - Abruzzo - levné letenky Pescara z Prahy ↔ od 1.082 Kč

Sleva! Ryanair ✈ Itálie - Abruzzo - levné letenky Pescara z Prahy ↔ od 1.082 Kč
Rezervace letenky

Obklopené jemnými písečnými plážemi a průzračnými vodami Adriatického moře, Pescara ožívá s dynamikou moderního života, poskytující unikátní směs plážové relaxace a kulturního objevování. Toto přístavní město v srdci Abruzza se pyšní živými nábřežními promenádami, kde se mísí vůně mořských pokrmů s pulsem nočního života.

Sleva letenky do Pescary z Prahy na 1.082 Kč

Nechcete utrácet za cestu ani o Korunu navíc? Nyní je doba, kdy se cena zpáteční letenky do Pescary s odletem z Prahy smrskla na dlouhodobé minimum. Levněji jste si zpáteční let do italského regionu Abruzzo za poslední dva roky nekoupili. Cena nízkonákladových letů půjde nejen u Ryanair jistojistě nahoru. Nyní je ideální čas na rezervaci termínu!

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: 1. duben 2024 až 26. říjen 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přílet: Pescara (PSR) Liberi Airport Itálie

Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla (40cm x 20cm x 25cm)

Změna letenky bez důvodu: od 386 Kč

Jak se po příletu dostat z letiště?

Autobus (TUA Regional Bus Service): Autobusová služba TUA nabízí spojení mezi letištěm Liberi a centrem města Pescara. Jízdné je přibližně 1-2 EUR. Autobusy odjíždějí přibližně každou hodinu a cesta trvá asi 10-20 minut. Toto je nejekonomičtější možnost dopravy.

Taxi: Taxi služby jsou k dispozici přímo u letiště. Cesta do centra Pescary obvykle stojí mezi 15 a 20 EUR a trvá asi 10-15 minut, v závislosti na dopravní situaci.

Pronájem auta: Na letiště Pescara Liberi jsou dostupné služby pronájmu aut od různých poskytovatelů. Toto je vhodné pro cestující, kteří hledají flexibilitu při průzkumu města a okolí. Ceny se liší podle typu vozidla a délky pronájmu.

Ceny a časy cesty se mohou lišit v závislosti na sezóně a aktuální dopravní situaci. Doporučuje se ověřit aktuální informace před cestou.

Co dělat v Pescaře a okolí?

Pescara, ležící na východním pobřeží Itálie, je moderní město známé svou krásnou pláží, kulturou a dobrým jídlem. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které v Pescara a jejím okolí stojí za návštěvu:

 1. Ponte del Mare - Impozantní pěší a cyklistický most přes řeku Pescara, který nabízí úchvatné výhledy na moře a město.
 2. Pláže Pescara - Dlouhé písčité pláže, které jsou ideální pro slunění, plavání a vodní sporty.
 3. Museo delle Genti d'Abruzzo - Muzeum nabízející pohled na historii a kulturu oblasti Abruzzo.
 4. La Pineta Dannunziana - Rozsáhlý borový les, který je oblíbeným místem pro procházky a pikniky.
 5. Corso Umberto I - Hlavní nákupní ulice v Pescara, kde najdete mnoho obchodů, kaváren a restaurací.
 6. Piazza della Rinascita - Centrální náměstí ve městě, známé také jako Piazza Salotto, s živou atmosférou.
 7. Cattedrale di San Cetteo - Katedrála zasvěcená patronovi města, která je důležitým místem náboženského kultu.
 8. Aurum - La Fabbrica delle Idee - Bývalá likérka přeměněná na kulturní centrum, kde se konají výstavy a kulturní akce.
 9. Parco della Riserva Naturale di Pineta D’Annunziana - Přírodní rezervace, která je domovem různorodého druhu flory a fauny.
 10. Porto di Pescara - Přístav, kde můžete obdivovat lodě a jachty nebo se vydat na výlet lodí.
 11. Fontana La Nave - Umělecká fontána připomínající loď, umístěná na pobřežní promenádě.
 12. Teatro D'Annunzio - Venkovní amfiteátr, který hostí koncerty, opery a divadelní představení.
 13. Museo d'Arte Moderna Vittoria Colonna - Muzeum moderního umění s díly italských a mezinárodních umělců.
 14. Trabocchi Coast (Costa dei Trabocchi) - Malebná pobřežní oblast s unikátními dřevěnými rybářskými stavbami.
 15. Parco Nazionale della Majella - Národní park, který nabízí mnoho turistických tras, kde můžete obdivovat nádhernou přírodu Abruzza.

Pescara je město s bohatou nabídkou pro milovníky moře, historie, přírody i moderního umění, což z něj dělá skvělé místo pro průzkum a objevování.

Na jaké počasí se připravit?

Na jaře jaro a létě se ve městě Pescara můžete těšit na různorodé klimatické podmínky:

Jaro (březen - květen):

 • Březen značí přechod k jarním podmínkám s teplotami kolem 13.7°C až 15.4°C, když dny začínají být delší a srážky pomalu ustupují.
 • V dubnu teploty stoupají na průměr okolo 17°C, s nočními teplotami klesajícími až k 1.5°C v nejchladnějších nočních hodinách. Srážky se pohybují okolo 55mm rozložených přes 6 dní.
 • Květen přináší teplejší počasí s průměrnými teplotami až 22.9°C a delšími dny plnými slunce, ale moře zůstává chladné pro koupání s teplotou okolo 17.5°C.

Léto (červen - srpen):

 • Červen je teplý měsíc s průměrnými teplotami okolo 21.5°C, kdy noční teploty mohou klesat až k 10.5°C. Průměrná teplota moře dosahuje přibližně 21.5°C.
 • V červenci, který je jedním z nejteplejších měsíců, teploty dosahují průměru až 29.9°C, s nočními teplotami kolem 17.8°C. Moře je v tomto období příjemnější pro koupání.
 • Srpen pokračuje ve vysokých teplotách s maximy až 28.9°C a nejnižšími nočními teplotami okolo 21.1°C. Srážky jsou v tomto měsíci nejnižší, což z něj činí ideální čas pro návštěvu pláží.

Tato data ukazují, že léto v Pescare je teplé s mnoha slunečnými dny, což přináší ideální podmínky pro plážovou rekreaci i prozkoumávání města a okolí. Jaro nabízí příjemné teploty a méně srážek, což je skvělé pro ty, kteří preferují městskou turistiku bez extrémního horka

Akční letenky Pescara

Náš tip

Další levné letenky do Itálie

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.