Sleva! Ryanair ✈ Bulharsko - levné letenky Sofie z Bratislavy ↔ od 818 Kč

Sleva! Ryanair ✈ Bulharsko - levé letenky Sofie z Bratislavy ↔ od 818 Kč
Rezervace letenky

V Sofii vás čeká kontrastní zážitek – od působivého chrámu Alexandra Něvského až po širokou nabídku bulharské kávy v moderních kavárnách. Je to místo, kde dějiny setkávají s dneškem v každé ulici. V bulharském hlavní městě Sofie budete hltat pohledy na panoramatické vrcholy Vitosha a tradiční bulharskou kuchyni v jedné z mnoha tavern.

Letenky do Sofie už za 818 Kč!

Dopravce: Ryanair

Cestovní období:

Odlet: Bratislava (BTS) M.R Štefánika Arpt Slovensko

Přílet: Sofie (SOF) Sofia Vrazhdebna Arpt Bulharsko

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

Z letiště Sofia Vrazhdebna (SOF) do centra Sofie se můžete dostat několika způsoby. Zde je návod na jednu z možností, včetně cen a časů dopravy:

1. **Metro:** Nejlevnější a poměrně efektivní způsob, jak se dostat do centra města, je metrem. Na letišti SOF se nachází stanice metra, která vás přivede do centra Sofie. Jízdné za jednu jízdu stojí kolem 1,60 BGN (bulharský lev), což je asi 0,90 USD. Metro je provozováno od 5:30 do půlnoci, a jízda z letiště do centra města trvá přibližně 18-20 minut.

Pokud si přejete pohodlí a rychlost, můžete také využít taxislužbu na letišti. Cesta taxíkem z letiště do centra Sofie by měla stát kolem 15-20 BGN (9-12 USD), v závislosti na provozu a vašem cílovém bodě v centru města. Doba jízdy se pohybuje kolem 15-25 minut v závislosti na provozu.

Doporučuje se mít nějaké bulharské levy s sebou, abyste mohli zaplatit za metrem, taxi nebo další služby hned po příletu na letiště.

Co dělat v Sofii?

Sofie, hlavní město Bulharska, je fascinujícím městem s bohatou historií, malebnou architekturou a pestrou kulturou. Zde je seznam 15 atrakcí a aktivit, které můžete v Sofii vychutnat:

1. **Alexander Nevski katedrála:** Tato impozantní pravoslavná katedrála je největší pravoslavný kostel na Balkáně a nádherným příkladem bulharské architektury.

2. **Národní palácové divadlo Ivan Vazov:** Navštivte toto historické divadlo pojmenované po slavném bulharském spisovateli a užijte si kulturní představení.

3. **Sofia Historical Museum:** Toto muzeum nabízí fascinující pohled do historie města od antiky po současnost.

4. **Nábřeží Lavov Most:** Užijte si procházku podél tohoto krásného nábřeží kolem řeky Iskar, které je obklopeno zelení a kavárnami.

5. **Národní palác kultury:** Tento monumentální komplex slouží jako kulturní centrum a pořádá různé události, od koncertů po výstavy.

6. **Sofia Botanical Garden:** Relaxujte v tomto krásném botanickém sadu, který nabízí klidný únik od městského shonu.

7. **Vitosha hora:** Tato horská oblast v blízkosti Sofie je ideálním místem pro turistiku, lyžování a další outdoorové aktivity.

8. **Sofia Zoo:** Pro rodiny je návštěva zdejšího zoologického parku skvělou volbou, abyste viděli různé druhy zvířat.

9. **Náměstí Nezávislosti:** Centrální náměstí města je obklopené historickými budovami a je ideálním místem pro procházky a pozorování městského života.

10. **Muzeum socialistického umění:** Toto muzeum představuje umění z období komunismu v Bulharsku a je fascinujícím pohledem na nedávnou historii země.

11. **Boyana Church:** Tato unikátní pravoslavná kaple, zapsaná na seznamu UNESCO, nabízí krásné fresky a historický pohled na bulharské náboženské umění.

12. **Vršek Sv. Jiří:** Vystupte na tento vrchol ve Vitosha horách, abyste si užili úchvatné výhledy na město.

13. **Plovdiv:** Jezděte na výlet do druhého největšího bulharského města Plovdiv, které je plné antických památek a úzkých uliček.

14. **Kavárny a restaurace:** Sofie je známá svými útulnými kavárnami a restauracemi, kde si můžete vychutnat tradiční bulharskou kuchyni a lahodné dezerty.

15. **Výlety do Rilského kláštera:** Tento klášter, zapsaný na seznamu UNESCO, leží nedaleko Sofie a nabízí nádhernou architekturu a umělecká díla.

Sofie je městem, které kombinuje bohatou historii s moderním životním stylem a nabízí nespočet zážitků pro návštěvníky různých zájmů.

Všechny akční letenky do Sofie

Náš tip

Další levné letenky do Bulharska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.