Sleva! Pegasus Airlines ✈ Omán - akční letenky Muscat z Prahy ↔ 4.790 Kč

Sleva! Pegasus Airlines ✈ Omán - akční letenky Muscat z Prahy ↔ 4.790 Kč
Rezervace letenky

Oáza luxusu a tradice v srdci Arabského poloostrova, kde se závoje překrývají mezi starověkými trhy a ultramoderní architekturou. Jeden den můžete prozkoumávat starobylé pevnosti a korálové útesy, a druhý den se opalovat u hotelového bazénu s výhledem na třpytivé ománské pobřeží. Teď s podstatně zlevněnou letenkou do Muscat.

Letenky do Ománu z Česka ve slevě!

Tak tohle je pecka! Ještě v červenci jsme za akční letenky Muscat z Vídně nebo Prahy platili nejméně 7 tisíc, Pegasus Airlines ovšem teď zlevňuje lety do Ománu s odlety z ČR. Podzimní verze burcuje k rezervaci za senzačních 4.790 Kč. Tohle se vyplatí nezmeškat!

Dopravce: Pegasus Airlines

Cestovní období: 3. prosinec 2023 až 24. březen 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup: Istanbul (SAW) Sabiha Gokcen Arpt Turecko

Přílet: Muscat (MCT) Seeb Intl Omán

Zavazadla: 1 ks příruční zavazadlo zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na letiště Muscat (MCT) můžete využít několik možností dopravy pro cestu do centra města Muscat. Dopravní možnosti se liší cenou a dobu trvání. Zde jsou některé z nich:

1. **TAXI**: Taxi je pohodlným a rychlým způsobem, jak se dostat do centra města. Stanoviště taxi jsou umístěna před terminálem. Cena za taxi z letiště do centra Muscat se může pohybovat kolem 5 až 10 OMR (ománských rialů) a doba cesty je přibližně 15-30 minut v závislosti na dopravní situaci.

2. **PRONÁJEM AUTA**: Na letišti Muscat najdete několik autopůjčoven. Pronájem auta vám poskytne nezávislost a možnost prozkoumávat město a jeho okolí. Cena pronájmu auta závisí na typu vozidla a délce pronájmu.

3. **MĚSTSKÁ DOPRAVA**: Muscat nemá rozvinutý systém městské hromadné dopravy, ale existují autobusy, které spojují letiště s různými částmi města. Cena jízdenky závisí na trase, ale obvykle se pohybuje kolem 0,5 OMR. Autobusy jsou cenově výhodnější, ale mohou být pomalejší než taxi.

4. **HOTEL SHUTTLE**: Pokud máte rezervováno ubytování v hotelu, některé hotely nabízejí zdarma nebo za poplatek transfer z letiště do hotelu. Zkontrolujte si možnosti u svého hotelu předem.

5. **UBER A PODOBNÉ SLUŽBY**: V Muscatu je k dispozici také služba Uber a jiné podobné aplikace pro sdílení jízd. Může to být pohodlná možnost pro cestu do centra města.

Nejběžnější a pohodlnou možností je taxi, zejména pokud nemáte hodně zavazadel. Nicméně, pokud jste na rozpočtu, městská doprava je cenově výhodnější alternativou. Pamatujte si, že cena a dostupnost mohou být ovlivněny dopravní situací a časem vašeho příletu.

Co dělat v Muscat a okolí?

Muscat, hlavní město Ománu, je bohatý na kulturní a historické zajímavosti, krásné pláže a okouzlující trhy. Okolí tohoto ománského města také nabízí řadu úchvatných destinací. Zde je seznam 15 atrakcí a aktivit v Muscatu a jeho okolí:

1. **Velká mešita Sultan Qaboos**: Tato nádherná mešita je jednou z největších mešit na světě a je otevřena i pro turisty. Její architektura a interiér jsou ohromující.

2. **Staré město Matrah**: Prozkoumejte úzké uličky tradičního ománského města Matrah, kde najdete tradiční trhy, zvané "súky," a historické budovy.

3. **Králíkova pevnost (Jalali a Mirani)**: Tyto historické pevnosti chránily přístav a jsou důležitou součástí ománské historie.

4. **Royal Opera House Muscat**: Kromě operních představení můžete navštívit i toto architektonicky nádherné místo.

5. **Národní muzeum Ománu**: Muzeum vás provede historií a kulturou Ománu. Je to výborné místo k pochopení země.

6. **Al Jalali a Al Mirani Fort**: Tato dvě historická opevnění nabízejí krásné výhledy na město a moře.

7. **Královský palác Al Alam**: I když není otevřen veřejnosti, můžete si prohlédnout nádhernou architekturu zvenku.

8. **Pláže v Muscatu**: Muscat je obklopen krásnými plážemi, jako je Qurum Beach nebo Al Mughsayl Beach. Ideální pro odpočinek a plavání.

9. **Wadi Shab**: V této malebné soutěsce můžete podniknout trekking až k tajemné modré jeskyni.

10. **Nizwa**: Výlet do města Nizwa vám umožní prozkoumat tradiční ománské trhy a historické památky, jako je Nizwa Fort.

11. **Oáza Bahla**: Tato oáza je známá svými palmami a tradičními ománskými domy. Je to krásné místo k procházkám.

12. **Delfíni a želvy**: Můžete se přidat k organizovaným výletům na moře, kde budete mít šanci vidět delfíny a želvy.

13. **Výlet do pouště Wahiba Sands**: Prozkoumejte rozlehlou poušť Wahiba Sands na horském kole nebo v autě a zažijte autentický ománský způsob života.

14. **Sur**: Toto rybářské město nabízí pohled na tradiční ománské lodě, zvané "dhausy," a krásné pláže.

15. **Al Hoota Jeskyně**: Tyto jeskyně jsou bohaté na formace vápencových krystalů a umožňují fascinující podzemní dobrodružství.

Muscat a jeho okolí jsou plné kontrastů mezi starým a novým, mezi tradiční ománskou kulturou a moderním světem. To vše vytváří unikátní atmosféru, kterou stojí za to prozkoumat.

Akční letenky Muscat

Náš tip

Další levné letenky do Ománu

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.