Sleva! Air India ✈ Nepál - akční letenky Kathmandu z Vídně ↔ 13.990 Kč

Sleva! Air India ✈ Nepál - akční letenky Kathmandu z Vídně ↔ 13.990 Kč
Rezervace letenky

V zemi, kde se vrcholky Himálaje dotýkají nebes a každý krok odhaluje nové nádhery přírody, se skrývá nepřeberné bohatství treků, od poklidných stezek po náročné horské výzvy. Nepál je také domovem rozmanitých kulturních pokladů, od starobylých chrámů v Kathmandu po tajemné obřady v odlehlých vesničkách duchovního místa.

Letenky do Kathmandu už za 13.990 Kč

V polovině listopadu cestovatele překapuje letecká společnost Air India, která oproti jaru snížila cenu letenek do Nepálu o neuvěřitelných 5 tisíc Korun. Tehdy se dalo létat do Kathmandu za 18.990 Kč, nyní jenom za 13.990 Kč.

Dopravce: Air India

Cestovní období: 25. listopadu 2023 až 27. duben 2024

Odlet:Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přestup: Dillí (DEL) Delhi Indira Gandhi Intl Indie

Přílet: Kathmandu (KTM) Tribuvan Arpt Nepál

Zavazadla: 3 zdarma (2 příruční + 1 odbavené do 46 kg).

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na mezinárodní letiště Tribhuvan v Kathmandu máte několik možností, jak se dostat do centra města. Zde jsou vaše možnosti seřazené podle ceny:

1. **Autobus**:
   - **Cena**: 20 NPR (asi €0.15) za osobu.
   - **Doba jízdy**: 30 až 60 minut.
   - **Popis**: Autobusy společnosti Sajha Yatayat jsou zelené a spojují letiště s centrem města (Ratna Park). Zastávka autobusu je mezi mezinárodním terminálem a kruhovým objezdem (fontánou). Možnost vystoupit i na jiných zastávkách, jako je Shahid Gate nebo Purano Old Bus Park (Durbar Marg)【15†source】.

2. **Taxi**:
   - **Cena**: Přibližně 700 NPR (asi €2.40) do oblasti Thamel; 800 NPR do Patan nebo Jhamsikhel. Po 21:30 se účtuje příplatek 100 NPR.
   - **Doba jízdy**: Přibližně 16 minut.
   - **Popis**: Taxi je nejpohodlnější a nejrychlejší dopravní prostředek z letiště do centra. Můžete si vybrat mezi běžným taxíkem nebo předplaceným taxíkem přímo na letišti.

Ceny a doby jízdy mohou být ovlivněny dopravními podmínkami a časem dne. Doporučuje se ověřit aktuální informace před cestou.

Co dělat v Nepálu?

V Nepálu, zemi s bohatou kulturou a ohromující přírodou, je mnoho atrakcí a zajímavostí. Zde je 15 tipů na to, co v Nepálu vidět a zažít:

1. **Trek na Mount Everest Base Camp** - Pro ty, kteří milují dobrodružství, je trek k základnímu táboru Mount Everestu nezapomenutelným zážitkem.
2. **Návštěva Kathmandu** - Hlavní město Nepálu je známé svými historickými chrámy a bohatou kulturou.
3. **Pozorování divoké zvěře v Chitwan National Park** - Tento národní park je domovem tygrů bengálských, nosorožců jednorohých a mnoha dalších druhů zvěře.
4. **Trek v oblasti Annapurna** - Jedna z nejpopulárnějších trekových oblastí světa nabízí úchvatné výhledy na himálajské vrcholy.
5. **Návštěva Lumbini** - Místo narození Buddhy, které je nyní poutním místem a UNESCO světovým dědictvím.
6. **Prohlídka Bhaktapur** - Starobylé město známé svými chrámy a tradičními uměleckými řemesly.
7. **Rafting na řece Bhote Koshi** - Pro milovníky adrenalinových sportů je rafting na této divoké řece nezapomenutelným zážitkem.
8. **Pohled na východ slunce z Nagarkotu** - Obdivujte úžasný východ slunce nad Himálají z tohoto populárního vyhlídkového místa.
9. **Prohlídka Pokhary** - Malebné město u jezera, které je výchozím bodem pro mnohé treky v Annapurně.
10. **Paragliding v Pokhaře** - Prožijte vzrušení z letu s výhledem na nádhernou himálajskou krajinu.
11. **Návštěva klášterů v oblasti Mustang** - Objevte tajemnou kulturu a historii v odlehlých buddhistických klášterech.
12. **Pěší turistika v Langtang National Park** - Park nabízí méně davů a stejně úchvatné výhledy jako populárnější trekové trasy.
13. **Obdivování stúp Swayambhunath a Boudhanath** - Tyto impozantní buddhistické stúpy jsou důležitými kulturními památkami.
14. **Festivaly a kulturní slavnosti** - Nepál je známý svými barevnými a živými festivaly, jako je Dashain a Tihar.
15. **Gastronomické zážitky** - Nepálská kuchyně je bohatá na chutě a vůně, od momo (tradiční knedlíčky) po dal bhat (tradiční pokrm z rýže a čočky).

Tyto atrakce a aktivity představují jen malý výčet toho, co Nepál nabízí, a každá z nich poskytuje jedinečný pohled na rozmanitost této fascinující země.

Akční letenky do Nepálu

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.