Nový spoj! Ryanair ✈ Chorvatsko - levné letenky Rijeka z Vídně ↔ 1.144 Kč

Nový spoj! Ryanair ✈ Chorvatsko - levné letenky Rijeka z Vídně ↔ 1.207 Kč
Rezervace letenky

Vydejte se do Rijeky, kde vás čeká nádherné Korzo – hlavní promenáda plná obchodů, kaváren a historických budov. Navštivte impozantní hrad Trsat s panoramatickým výhledem na město a Jaderské moře, který je ideálním místem pro milovníky historie a krásných scenérií. Momentálně výhodně s novým leteckým spojem z Vídně.

Zpáteční letenky Rijeka z Vídně od 1.207 Kč

Do Rijeky se létalo od roku 2022 a to lowcostem z německého Berlína, což je pro hodně cestovatelů nesmysl. Aktuálně se na trhu objevily nové nízkonákladové letenky do Rijeky s odletem z Vídně. Lowcost provozuje letecká společnost Ryanair, ceny za obousměrné letenky se pohybují již od 1.207 Kč.

Informace k tarifu

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: červen až září 2024

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přestup: přímý let, doba letu cca hodinu

Přílet: Rijeka (RJK) Rijeka Arpt Chorvatsko

Zavazadla: 1 palubní zdarma (40cm x 20cm x 25cm)

Změna letenky: bez udání důvodu od 108 Kč

Akční letenky Rijeka

Info o aerolince Ryanair

Ryanair je irská nízkonákladová letecká společnost, založená v roce 1984, která je známá pro své nízké ceny letenek a rozsáhlou síť spojení po celé Evropě a dalších destinacích. S více než 200 letištními základnami nabízí Ryanair velké množství letových tras, činí ji jedním z největších nízkonákladových dopravců na světě.

Jak se po příletu dostat z letiště?

Autobus: Autobusová služba Autotrans d.d. spojuje letiště Rijeka s centrem města. Jízdné je přibližně 50 HRK (chorvatských kun) a cesta trvá asi 30-40 minut. Autobusy jsou obvykle časově sladěny s přílety a odlety letů.

Taxi: Taxi služby jsou dostupné přímo u letiště. Cesta do centra města Rijeka obvykle stojí mezi 150 a 250 HRK a trvá přibližně 30 minut. Je doporučeno dohodnout cenu předem.

Pronájem auta: Na letišti Rijeka je možné si pronajmout auto. Tato možnost je vhodná pro cestující, kteří plánují prozkoumat širší oblast. Ceny se liší podle typu vozidla a délky pronájmu.

Soukromý transfer: Některé hotely a soukromé dopravní společnosti nabízejí předem rezervované transfery z letiště do centra města nebo přímo do hotelů. Ceny se mohou lišit, ale obvykle jsou vyšší než cena za veřejnou dopravu.

Ceny a časy cesty se mohou lišit v závislosti na dopravní situaci a sezóně. Doporučuje se ověřit aktuální informace před cestou.

Co dělat v Rijece?

Rijeka, třetí největší město Chorvatska, je bohaté na kulturní, historické a přírodní atrakce. Zde je seznam 15 zajímavostí a lákadel, které byste neměli vynechat:

 1. Trsat Castle - Tato starověká pevnost poskytuje úchvatné výhledy na město a Jaderské moře. Je to ideální místo pro milovníky historie a panoramatických fotografií.

 2. Korzo - Hlavní pěší zóna města, kde se nachází mnoho obchodů, kaváren a restaurací. Místo je ideální pro procházky a pozorování místního života.

 3. Katedrála svatého Víta - Tato barokní katedrála je věnována patronu města, svatému Vítovi. Nabízí nádhernou architekturu a bohatou historii.

 4. Rijecký tunel - Historický vojenský tunel pod centrem města, který byl otevřen pro veřejnost teprve nedávno. Nabízí zajímavou procházku pod zemí s naučnými výklady.

 5. HNK Ivana pl. Zajca - Rijecké národní divadlo, které je pojmenováno po slavném chorvatském skladateli Ivanu pl. Zajcovi. Můžete zde shlédnout operu, balet či činohru.

 6. Muzeum města Rijeka - Toto muzeum nabízí expozice, které mapují bohatou historii města od antiky po současnost. Je to skvělý způsob, jak lépe porozumět Rijece.

 7. Astronomické centrum Rijeka - Moderní planetárium a observatoř, kde můžete prozkoumat hvězdnou oblohu a zúčastnit se různých vzdělávacích programů.

 8. Pećine - Oblast s krásnými plážemi a přímořskými parky, ideální pro relaxaci a koupání v Jaderském moři.

 9. Náměstí Kobler - Historické náměstí s krásnou architekturou, kde můžete posedět v jedné z mnoha kaváren a užívat si atmosféru města.

 10. Molo Longo - Dlouhé molo, které se táhne daleko do moře a nabízí nádherné výhledy na přístav a město. Je to skvělé místo na procházku či jogging.

 11. Rijecká městská věž - Tato barokní věž je jedním ze symbolů města. Věž nabízí krásný pohled na historické centrum a je významným orientačním bodem.

 12. Crkva sv. Jeronima - Kostel sv. Jeronýma, který je součástí františkánského kláštera, známý svou krásnou architekturou a vnitřní výzdobou.

 13. Rijecké tržiště - Tržiště, kde můžete nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, ryby a další místní produkty. Je to skvělý způsob, jak zažít místní kulturu a kuchyni.

 14. Kantrida stadion - Fotbalový stadion s dlouhou historií, který je domovem místního klubu HNK Rijeka. Návštěva zápasu je skvělý způsob, jak zažít sportovní atmosféru města.

 15. Botanická zahrada univerzity v Rijece - Krásná zahrada s mnoha druhy rostlin, kde můžete relaxovat a užívat si klidnou atmosféru.

Rijeka je město plné překvapení a zajímavostí, které nabízí návštěvníkům mnoho možností pro objevování a relaxaci.

Na jaké počasí se připravit?

V Rijece od června do září očekávejte teplé a převážně suché počasí. Denní teploty se pohybují mezi 25°C a 30°C, s nejvyššími teplotami v červenci a srpnu. Noci jsou příjemné, kolem 18°C až 22°C. Srážky jsou minimální, ale občasné bouřky jsou možné, zejména v srpnu. Doporučuje se nosit lehké oblečení, sluneční brýle, opalovací krém a klobouk pro ochranu před sluncem.

Tip redakce

Další levné letenky do Chorvatska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.