Karibik - 2 tipy na ostrov Barbados ✈ levné letenky do Bridgetown z Prahy ↔ 15.990 Kč

Karibik - 2 tipy na ostrov Barbados ✈ levné letenky do Bridgetown z Prahy ↔ 15.990 Kč
Rezervace letenky

Objevte tropický ráj Barbadosu s bílými písečnými plážemi a tyrkysovými vodami Karibiku. Relaxujte na pláži Crane Beach, jedné z nejkrásnějších na světě, a vychutnejte si šnorchlování na korálových útesech. Projděte se historickým Bridgetownem, který je zapsán na seznamu UNESCO, a ochutnejte karibskou kuchyni v místních restauracích.

2 verze letů na Barbados

Akční letenky na Barbados teď splašíme od dvou leteckých společností. American Airlines a British Airways. Obě aerolinky nabízejí letenky do Bridgetown při odletu z hlavního města Prahy a to za 15.990 Kč. Jedná se o obousměrné lety.

Akční letenky na Barbados

Informace o dopravcích

American Airlines: American Airlines je jedna z největších leteckých společností na světě se sídlem v Fort Worth, Texas. Operuje rozsáhlou domácí a mezinárodní síť letů s více než 350 destinacemi ve více než 50 zemích. Aerolinka je zakládajícím členem letecké aliance Oneworld a je známá svým rozsáhlým výběrem tříd na palubě, včetně prémiové ekonomické, business a první třídy. American Airlines je hodnocena jako tříhvězdičková aerolinka podle Skytrax, což odráží její celkovou úroveň služeb a zákaznického servisu.

British Airways: British Airways (BA) je vlajková letecká společnost Spojeného království a jedna z předních světových aerolinek. S hlavním sídlem na londýnském letišti Heathrow, BA poskytuje lety do více než 160 destinací, včetně Evropy, Severní Ameriky, Jižní Ameriky, Asie, Afriky a Austrálie. BA je členem letecké aliance Oneworld a je známá svými vysokými standardy služeb a kvalitním palubním stravováním. British Airways je hodnocena jako čtyřhvězdičková aerolinka podle Skytrax, což potvrzuje její závazek k vysoké kvalitě a spokojenosti zákazníků.

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na mezinárodní letiště Grantley Adams (BGI) v Bridgetownu, Barbados, máte několik možností, jak se dostat do centra města Bridgetown. Zde jsou jednotlivé dopravní možnosti seřazené podle ceny a s přibližnými časy dopravy.

1. Veřejný autobus

 • Cena: 3,50 BBD (Barbadoských dolarů) (cca 1,75 USD)
 • Čas: 30-45 minut
 • Popis: Veřejné autobusy jezdí z letiště do centra Bridgetownu. Autobusy jsou levné a jezdí pravidelně, ale mohou být přeplněné, zejména během špičky. Autobusové zastávky jsou přímo před terminálem.

2. Shuttle minibus (ZRs)

 • Cena: 3,50 BBD (Barbadoských dolarů) (cca 1,75 USD)
 • Čas: 30-45 minut
 • Popis: ZRs (soukromé minibusy) jezdí podobně jako veřejné autobusy a mají podobnou cenu. Jsou rychlejší, ale mohou být také přeplněné. Zastávky jsou přímo před terminálem.

3. Taxi

 • Cena: 50-60 BBD (cca 25-30 USD)
 • Čas: 20-30 minut
 • Popis: Taxi je pohodlná a rychlá možnost. Stanoviště taxíků se nacházejí před letištní budovou. Cena je fixní a závisí na destinaci. Doporučuje se dohodnout cenu předem.

4. Privátní transfery

 • Cena: 60-80 BBD (cca 30-40 USD)
 • Čas: 20-30 minut
 • Popis: Privátní transfery poskytují vyšší komfort a soukromí. Tato služba zahrnuje osobní vyzvednutí na letišti a přímou dopravu do vašeho ubytování. Můžete si je rezervovat předem online nebo přes hotely.

5. Půjčení auta

 • Cena: Různá (v závislosti na společnosti a typu vozu, obvykle od 100 BBD na den)
 • Čas: 20-30 minut jízdy, plus čas na převzetí a vrácení vozu
 • Popis: Pokud plánujete prozkoumat širší oblast Barbadosu, můžete si na letišti půjčit auto. Cena závisí na společnosti a typu vozu. Autopůjčovny jsou k dispozici přímo na letišti.

Co dělat na ostrově Barbados?

Barbados je krásný karibský ostrov známý svými nádhernými plážemi, bohatou historií a pestrou kulturou. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které byste při návštěvě Barbadosu neměli vynechat:

 1. Harrison’s Cave - Ohromující vápencová jeskyně s krápníky a podzemními říčkami, které můžete prozkoumat při prohlídce s průvodcem.
 2. Bathsheba Beach - Oblíbená pláž známá svými dramatickými skalními útvary a silnými vlnami, ideální pro surfování a fotografování.
 3. St. Nicholas Abbey - Historická plantážní usedlost a rumová destilerie, kde se můžete dozvědět více o historii a výrobě rumu na Barbadosu.
 4. Animal Flower Cave - Mořská jeskyně na severním pobřeží ostrova s úžasnými výhledy a přírodními bazény, kde můžete plavat.
 5. Hunte’s Gardens - Krásné botanické zahrady plné tropických rostlin a květin, které vytvořil místní zahradník Anthony Hunte.
 6. Barbados Wildlife Reserve - Rezervace, kde můžete vidět zelené opice, želvy, jelence a mnoho dalších zvířat v přirozeném prostředí.
 7. Crane Beach - Jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově s růžovým pískem a tyrkysovou vodou, ideální pro koupání a slunění.
 8. Andromeda Botanic Gardens - Rozlehlé zahrady plné exotických rostlin a květin, které byly vytvořeny botaničkou Iris Bannochie.
 9. Mount Gay Rum Distillery - Nejstarší rumová destilerie na světě, kde se můžete dozvědět o historii a výrobě rumu a ochutnat různé druhy.
 10. Oistins Fish Fry - Populární trh s čerstvými rybami a mořskými plody, který ožívá zejména v pátek večer, kdy se zde konají hudební a taneční akce.
 11. Carlisle Bay - Krásná zátoka s klidnou vodou a písečnými plážemi, ideální pro plavání, šnorchlování a potápění.
 12. George Washington House - Historický dům, kde v roce 1751 přebýval mladý George Washington, nyní muzeum věnované jeho pobytu na ostrově.
 13. Farley Hill National Park - Národní park s ruinami starého panství a nádhernými výhledy na okolní krajinu.
 14. Barbados Museum and Historical Society - Muzeum umístěné v bývalém britském vojenském vězení, kde se můžete dozvědět více o historii a kultuře Barbadosu.
 15. St. John’s Parish Church - Krásný anglikánský kostel s úžasnými výhledy na východní pobřeží ostrova a bohatou historií.

Barbados nabízí širokou škálu zážitků, které zahrnují přírodní krásy, historické památky a kulturní akce. Každé z těchto míst poskytuje jedinečný pohled na bohatou historii a živou atmosféru tohoto nádherného karibského ostrova.

Na jaké počasí se na Barbadosu připravit?

Na Barbadosu od listopadu do dubna očekávejte následující počasí:

 • Teploty: Denní teploty kolem 25°C až 30°C, noční teploty kolem 20°C.
 • Srážky: Období sucha, méně srážek, ale možnost občasných dešťových přeháněk.
 • Sluneční svit: Převážně slunečno s mnoha slunečnými dny.

Doporučuje se lehké oblečení, ochrana proti slunci a dostatek vody pro hydrataci.

Náš tip

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.