HIT! Turkish Airlines ✈ Afrika - Etiopie - akční letenky Addis Abeba z Prahy ↔ 10.990 Kč

TIP! Turkish Airlines ✈ Afrika - Etiopie - akční letenky Addis Abeba z Prahy ↔ 10.990 Kč
Rezervace letenky

Tak to je něco! Jste zkušený cestovatel, který se rád vydává do i do odlehlejších čáští světa? Dnes vás po více než půldruhém roce pozveme do Etiopie. Díky tureckým aerolinkám Turkish Airlines máme poprvé pořídit obousměrné akční letenky do Etiopie - Addis Abeba s odletem z Prahy za pouhých jedenáct tisíc Korun. To tady ještě nebylo!

Kdy letět do Etiopie z ČR za 10.990 Kč?

Koupit si zpáteční levné letenky do Etiopie při odletu z Prahy za pouhých jedenáct tisíc Korun, to tady ještě nebylo. Vesměs poslední akční lety, které patřily EgyptAir, byly všechny sd odletem z Vídně.

Dopravce: Turkish Airlines

Cestovní období: 16. leden 2024 až 30. březen 2024

Odlet: Letiště Praha Václav Havel airport (PRG) - Česko

Přestup: Istanbul airport (IST) - Turecko

Přílet:  Addis Abeba (ADD) Bole Airport - Etiopie

Zavazadla: 4 zdarma (2 příruční + 2 odbavené)

Jak se po příletu dostat z letiště?

Taxi: Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat z letiště do centra města, je taxíkem. Cena se pohybuje kolem 15-20 EUR a je důležité se předem domluvit na ceně s řidičem.

Autobus: Dostupné jsou i autobusové linky, které jezdí z letiště do centra města. Cena se pohybuje okolo 0,50-1 EUR a cesta trvá přibližně 30-45 minut.

Metro: Nedávno byla zprovozněna linka metra, která propojuje letiště s centrem města. Cena se pohybuje kolem 0,50-1 EUR a cesta trvá přibližně 15-20 minut.

Pronájem auta: Další možností je pronajmout si auto na letišti a s ním se dostat do centra města. Cena závisí na typu vozu a délce pronájmu.

Co dělat v Etiopii?

Navštivte starověká města Axum a Lalibela, která jsou plná úchvatných kostelů a dalších historických památek.

Prozkoumejte krásu národního parku Simien Mountains, který nabízí nádherné výhledy na dramatické vrcholky hor a mnoho endemických druhů zvířat, jako jsou například gelada a ibis.

Užijte si adrenalinovou jízdu na raftu nebo kánoi po řece Omo, jedné z nejdivočejších řek v Africe.

Vyzkoušejte si tradiční etiopskou kuchyni, jako je injera (kyselá palačinka) a různé druhy watů (jídla vařená v kořeněné omáčce).

Zajděte na nákupy do místních tržnic a získejte autentické suvenýry a ručně vyrobené výrobky od místních řemeslníků.

Prožijte nezapomenutelné setkání s místními kmeny, jako jsou například Mursiové a Hamarové, kteří stále dodržují své tradiční zvyky a rituály.

Obdivujte největší vodopády v Africe - vodopády Nilu Modrého, které se nacházejí nedaleko města Bahir Dar.

Navštivte město Harar, které je známé svými kulturami a historickými památkami a prozkoumejte jeho úzké uličky a trhy.

Vychutnejte si místní kávu, která patří mezi nejlepší na světě a navštivte kávové plantáže v oblasti Kaffa.

Akční letenky Addis Abeba

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.