HIT! Swiss Airlines ✈ Island - akční letenky Akureyri z Prahy ↔ 2.990 Kč

HIT! Swiss Airlines ✈ Island - akční letenky Akureyri z Prahy ↔ 2.990 Kč
Rezervace letenky

V srdci islandských fjordů leží město, kde se pokocháte nádhernými pohledy na hory, moře a zároveň prozkoumáte bohatou kulturu a historii regionu. Akureyri, známé jako "Severní hlavní město Islandu", nabízí nejen možnost pozorování velryb, ale i procházky malebnými uličkami s kavárnami a obchody, které odrážejí islandský charakter.

Levné letenky do Akureyri z Prahy za 2.990 Kč!

Tohle je pecka! Obousměrná akční letenka na Island s odletem z Česka jen za tři tisíce! Taková pobídka je naprosto revoluční, vždyť poslední podobná akce letenky do Akureyri z Prahy stála 8.000 Kč! Kdo zaváhá a promešká akci švýcarské Swiss Airlines, má smůlu! Jedná se o předprodej letenek na část příštích letních prázdnin.

Dopravce: Swiss Airlines

Cestovní období: srpen 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup: Curych (ZRH) Zurich Airport Švýcarsko (1h 40min)

Přílet: Akureyri (AEY) Akureyri Island

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se po příletu do Akureyiri dostat z letiště?

Po příletu na letiště Akureyri (AEY) máte několik možností, jak se dostat do centra města Akureyri. Zde jsou vaše možnosti seřazené podle ceny:

1. **Chůze**:
   - **Doba jízdy**: Asi 42 minut.
   - **Popis**: Chůze z letiště do centra města je nejlevnější volbou, ale zároveň časově náročnější.

2. **Veřejná autobusová doprava**:
   - **Cena**: $2 - $3 (asi 250 - 375 ISK).
   - **Doba jízdy**: 9 minut.
   - **Popis**: Linka 6 autobusu Strætó jede z Wilhelmínugata / Nonnahagi N do Miðbær v centru města. Městské autobusy v Akureyri jsou zdarma pro všechny, ale přímé spojení z letiště do centra města neexistuje. Nejbližší zastávka autobusu je u Skautahöllinn (kluziště), asi 15 minut chůze od letiště směrem do města.

3. **Taxi**:
   - **Cena**: $14 - $17 (asi 1,750 - 2,125 ISK).
   - **Doba jízdy**: 4 minuty.
   - **Popis**: Taxi čekají na letišti při příletu letadel. Taxislužbu můžete také objednat od společnosti BSO Taxis na telefonním čísle (+354) 461 1010.

Tyto dopravní možnosti se mohou lišit v závislosti na aktuálních podmínkách a čase, proto doporučuji ověřit si nejnovější informace před plánováním cesty.

Co dělat v Akureyri

Akureyri, často označované jako hlavní město severního Islandu, je město obklopené nádhernou přírodní krajinou. Nabízí širokou škálu atrakcí a aktivit, které můžete v městě a jeho okolí podniknout:

1. **Návštěva Botanické zahrady Akureyri** - Jedna z nejseverněji položených botanických zahrad na světě s bohatou sbírkou arktických a alpínských rostlin.
2. **Prohlídka kostela Akureyrarkirkja** - Ikona města, moderní kostel navržený slavným islandským architektem Guðjónem Samúelssonem.
3. **Výlet lodí na sledování velryb** - Akureyri je vynikajícím místem pro sledování velryb, kde můžete vidět keporkaky, plejtváky a další druhy.
4. **Procházka po starém městě** - Objevte kouzlo staré části města s malebnými domy a útulnými kavárnami.
5. **Návštěva Muzea umění Akureyri** - Vystavuje díla islandských umělců i mezinárodní sbírky.
6. **Výlet do kaňonu Jökulsárgljúfur** - Tento impozantní kaňon je domovem několika úchvatných vodopádů včetně Dettifoss, nejmocnějšího vodopádu v Evropě.
7. **Relaxace v lázních Mývatn Nature Baths** - Přírodní termální lázně, kde si můžete užít teplou a minerální vodu v nádherném přírodním prostředí.
8. **Prohlídka historického muzea Akureyri** - Seznámení se s historií a kulturou regionu.
9. **Pěší turistika v okolních horách** - Okolí Akureyri nabízí nádherné turistické trasy pro všechny úrovně zdatnosti.
10. **Návštěva ostrova Hrísey** - Malý ostrov v Eyjafjörður, známý pro svou bohatou ptactvo a krásnou přírodu.
11. **Objevování Goðafossu** - Majestátní vodopád známý jako "vodopád bohů", který je snadno dostupný z Akureyri.
12. **Návštěva Laufásu** - Historická farma a muzeum ukazující tradiční islandský venkovský život.
13. **Prohlídka Centra islandské lidové kultury** - Nabízí exponáty a informace o islandských folklorních tradicích a řemeslech.
14. **Kulturní akce v Hofu** - Moderní kulturní a konferenční centrum, kde se konají různé koncerty, divadelní představení a výstavy.
15. **Procházka po Lystigarðurinn** - Krásný veřejný park, ideální pro odpolední procházku nebo piknik.

Akureyri je skvělým výchozím bodem pro průzkum severního Islandu, nabízí nejen kulturní a historické zážitky, ale také nekonečné možnosti pro milovníky přírody a dobrodružství.

Akční letenky Akureyri

Náš tip

Další levné letenky na Island

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.