HIT! Ryanair ✈ Řecko 2024 - levné letenky na Mykonos z Vídně ↔ od 967 Kč

HIT! Ryanair ✈ Řecko 2024 - levné letenky na Mykonos z Vídně ↔ od 967 Kč
Rezervace letenky

Bílé domy se zářivě modrými střechami se sklánějí nad třpytivým Egejským mořem, živé uličky Mykonosu pulzují dynamickým nočním životem a nabízejí nekonečné možnosti pro milovníky gastronomie, umění i historie. Ostrov je prima destinací pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace na plážích s objevováním bohaté kultury.

Zpáteční letenky Na Mykonos za skvělých 967 Kč

S jistou se dá říct, že tento tip vás odkazuje na nejlevnější letenky na Mykonos, jaké se kdy dají pořídit. Nižší cenová hladina už nebude. Ostatně letět do Řecka a zpátky za pouhou tisícovku... kdy se to podaří. Zpáteční letenky na Mykonos mají odlety z Vídně a aktuálně se prodávají už za 967 Kč! Lowcost linku provozuje irská Ryanair. K dispozici jsou místa na hlavní turistickou sezónu!

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: červen až září 2024

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přestup: přímý let (2h a 20min)

Přílet: Mykonos (JMK) Mykonos Greece Arpt Řecko

Změna letenky: od 296 Kč

Zavazadla: 1 palubní zdarma  

Akční letenky na Mykonos

Info o aerolince Ryanair

Ryanair je irská nízkonákladová letecká společnost se sídlem v Dublinu, která byla založena v roce 1984. Je známá pro své nízké ceny letenek a rozsáhlou síť destinací, která zahrnuje přes 40 zemí a více než 225 letišť.

Jak se po příletu dostat z letiště?

Autobus: Městský autobus provozovaný společností KTEL je nejekonomičtější možností, jak se dostat z letiště Mykonos do centra města. Jízdné je asi 2 EUR, a autobusy jezdí přibližně každých 30 minut během hlavní turistické sezóny. Cesta trvá asi 10-15 minut.

Taxi: Taxi služby jsou dostupné přímo před terminálem letiště. Cesta do centra města Mykonos obvykle stojí mezi 10 až 20 EUR a trvá asi 10 minut. V sezóně může být poptávka po taxících vysoká.

Soukromý transfer: Mnoho hotelů a soukromých dopravců nabízí transferové služby z letiště přímo do hotelu nebo různých destinací na ostrově. Tyto služby jsou pohodlnější, ale obvykle dražší než autobusy nebo taxi. Ceny se mohou pohybovat od 15 EUR a více v závislosti na vzdálenosti a typu služby.

Pronájem auta: Na letiště Mykonos je možné si pronajmout auto, což je vhodné pro ty, kteří plánují prozkoumat ostrov na vlastní pěst. Několik půjčoven aut nabízí různé typy vozidel. Ceny a podmínky se liší podle poskytovatele.

Ceny a časy cesty se mohou lišit v závislosti na sezóně a aktuální dopravní situaci. Doporučuje se ověřit si aktuální informace před cestou.

Co dělat na Mykonosu?

Mykonos, jeden z nejznámějších řeckých ostrovů v Egejském moři, je slavný svou živou atmosférou, malebnými uličkami a krásnými plážemi. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které na Mykonosu stojí za návštěvu:

 1. Malé Benátky - Oblíbená část města Mykonos s půvabnými domy a restauracemi přímo u vody, které připomínají italské Benátky.
 2. Větrné mlýny v Mykonosu - Ikonické bílé mlýny na kopci, které jsou jedním z symbolů ostrova a nabízejí krásný výhled na moře.
 3. Paraportiani Church - Známý komplex pěti kostelů, jehož bílá fasáda je jedním z nejčastěji fotografovaných míst na ostrově.
 4. Panagia Tourliani Monastery - Malebný klášter v Ano Mera s bohatě zdobeným interiérem a fascinujícím muzeem náboženského umění.
 5. Pláž Super Paradise - Proslulá svou živou atmosférou a čistými vodami, oblíbená pro party a zábavu.
 6. Archaeological Museum of Mykonos - Muzeum nabízející kolekci artefaktů z Mykonosu a okolních ostrovů, včetně soch a starověké keramiky.
 7. Ftelia Archeological Site - Archeologické naleziště s pozůstatky neolitické osady.
 8. Rarity Gallery - Galerie umění v Mykonos Town, která vystavuje moderní a současné umělce.
 9. Agrari Beach - Klidnější pláž vhodná pro relaxaci a únik od davů, s jasně modrou vodou.
 10. Elia Beach - Nejdelší pláž na Mykonosu, oblíbená pro svou krásu a možnosti vodních sportů.
 11. Matoyianni Street - Hlavní nákupní ulice v Mykonos Town s řadou obchodů, butiků a suvenýrů.
 12. Scorpios Mykonos - Exkluzivní plážový klub známý svými party, výborným jídlem a uměleckými instalacemi.
 13. Ano Mera Village - Tradiční vesnice ve vnitrozemí ostrova, kde můžete zažít místní kulturu a klid.
 14. Mykonos Folklore Museum - Muzeum umístěné v historickém námořním domě, vystavující tradiční oděvy, nábytek a fotografie.
 15. Psarou Beach - Luxusní pláž s bílým pískem a křišťálově čistou vodou, oblíbená u celebrit a milovníků jachtingu.

Mykonos nabízí ideální kombinaci relaxace, kultury a zábavy, což dělá z tohoto ostrova perfektní destinaci pro různé typy cestovatelů.

Na jaké počasí se připravit?

 

Na Mykonosu od června do září panuje typické středomořské klima s horkými a suchými léty. Denní teploty se často pohybují od 25°C do 30°C, přičemž červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci. Noci jsou teplé, ale příjemné. Deště jsou během těchto měsíců velmi vzácné, avšak větry, zejména meltemi, mohou přinést chladnější a více větrné dny. Doporučuje se vzít si lehké a prodyšné oblečení, ochranu proti slunci a být připraveni na silnější vítr.

Náš tip

Další levné letenky do Řecka

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.