Doporučujeme! Wizz Air ✈ Itálie -Sicilie - levné letenky do Katánie z Prahy ↔ od 948 Kč

Doporučujeme! Wizz Air ✈ Itálie -Sicilie - levné letenky do Katánie z Prahy ↔ od 948 Kč
Rezervace letenky

Poznejte italské město Katánie, kde stíny majestátního sopky Etna doplňují historické kouzlo města s bohatou architekturou a pulzujícími trhy. Toto sicilské město vás zve k prozkoumání starobylých římských amfiteátrů, ochutnávce autentických sicilských delikates a procházkám po ulicích plných kaváren a obchodů. Aktuálně pod tisíc Kč!

Obousměrné letenky do Katánie z Prahy už za 948 Kč!

Rádi kupujete letenky za nejnižší částky? Nyní pořídíte letenku Praha - Katánie a zpět za parádních 948 Kč, to stojí za to nepropásnout!

Dopravce: Wizz Air

Cestovní období: duben 2023 až březen 2025

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přílet: Katánie (CTA) Fontanarossa Arpt Itálie

Zavazadla v ceně letenky: 1 příruční (40cm x 30cm x 20cm)

Tip: změna letenky od 205 Kč

Akční letenky Catania

Jak se po příletu dostat z letiště?

AMT Alibus (Autobus 457): Alibus je přímá autobusová linka provozovaná společností AMT, která spojuje letiště Fontanarossa s centrem Katánie, včetně hlavního nádraží a přístavu. Jízdné je přibližně 4 EUR a autobusy odjíždějí každých 25 minut. Cesta do centra města trvá asi 20-30 minut.

Taxi: Taxi služby jsou dostupné přímo u letiště. Standardní jízdné do centra Katánie je pevně stanoveno na přibližně 20-25 EUR. Cesta trvá asi 10-15 minut, v závislosti na dopravní situaci.

Pronájem auta: Na letišti Fontanarossa je možné si pronajmout auto. Toto je vhodné pro cestující, kteří plánují prozkoumat Katánii a okolní oblasti na vlastní pěst. Ceny se liší podle typu vozidla a délky pronájmu.

Ceny a časy cesty se mohou lišit v závislosti na dopravní situaci a sezóně. Doporučuje se ověřit si aktuální informace před cestou.

Co dělat v Katánii a okolí?

Katánie, pulzující město na východním pobřeží Sicílie u úpatí Etny, je známá svou bohatou historií, architekturou a kulinářskými pochoutkami. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které v Katánii a jejím okolí stojí za návštěvu:

 1. Etna - Nejvyšší a nejaktivnější vulkán v Evropě, nabízející možnosti pro trekking a nádherné výhledy na okolí.
 2. Teatro Massimo Bellini - Krásné historické divadlo pojmenované po slavném skladateli Vincenzu Bellinim, rodákovi z Katánie.
 3. Piazza del Duomo - Centrální náměstí v Katánii s okouzlujícím sloním fontánem, známým jako Fontana dell'Elefante, a impozantní katedrálou.
 4. Cattedrale di Sant'Agata - Majestátní katedrála zasvěcená svaté Agátě, patronce města, s bohatě zdobeným interiérem.
 5. Mercato del Pesce - Živý rybí trh, který nabízí autentický pohled na místní kulinářskou kulturu.
 6. Castello Ursino - Masivní hrad ze 13. století, nyní hostící historické muzeum.
 7. Via Etnea - Hlavní nákupní ulice v Katánii, lemovaná barokními budovami a kavárnami.
 8. Giardino Bellini - Nejstarší městský park, ideální pro odpočinek a pikniky.
 9. Monastero dei Benedettini - Jedno z největších benediktinských klášterů v Evropě, dnes součást Univerzity v Katánii.
 10. Museo Storico dello Sbarco in Sicilia 1943 - Muzeum věnované spojenecké invazi na Sicílii během druhé světové války.
 11. Aci Castello - Malebné pobřežní městečko s normanským hradem postaveným na skalnatém útesu nad mořem.
 12. Aci Trezza - Vesnice známá svými cyklopskými skalami a spojení s románem "Stromy a kámen" Giovanniho Vergy.
 13. La Playa - Dlouhá písečná pláž nabízející sluneční lázně a vodní sporty.
 14. Oasi del Simeto - Přírodní rezervace s bohatým ptactvem a možností pozorování v delta oblasti řeky Simeto.
 15. Palazzo Biscari - Jedna z nejkrásnějších barokních budov v Katánii, známá svým bohatě zdobeným interiérem.

Každý, kdo navštíví Katánii, bude okouzlen nejen jejími historickými památkami a přírodními krásami, ale i živým městským rytmem a vřelostí místních obyvatel.

Na jaké počasí se připravit?

V Katánii na Sicílii můžete očekávat typické středomořské počasí s horkými suchými léty a mírnými vlhkými zimami. Počasí se v průběhu roku mění následovně:

Jaro (březen - květen): Jaro je příjemné s teplotami postupně stoupajícími od průměrných maxim kolem 18°C v březnu až k 25°C v květnu. Srážky jsou během jara stále možné, ale nejsou tak časté.

Léto (červen - srpen): Léto je velmi horké a suché, s teplotami často přesahujícími 30°C. Srpen je obvykle nejteplejším měsícem s maximálními teplotami často nad 35°C. Vlhkost je nízká, ale vysoké teploty mohou být náročné.

Podzim (září - listopad): Podzimní měsíce přinášejí stále teplé počasí s postupným ochlazováním. Zatímco září je stále poměrně teplé s teplotami kolem 27°C, do listopadu teploty klesnou na průměrné maximum okolo 20°C. Deště se stávají častějšími, zejména v listopadu.

Zima (prosinec - únor): Zimy jsou mírné s teplotami, které obvykle neklesají pod 10°C, ačkoliv mohou být chladnější noci. Srážky jsou v tomto období nejvyšší, a mohou být doprovázeny silnými větry.

Celkově je Katánie atraktivní destinace s velmi teplým létem a mírnou zimou, což je ideální pro návštěvy po většinu roku, pokud se přizpůsobíte teplotním extrémům v letních měsících.

Náš tip

Další levné letenky do Itálie

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.