Doporučujeme! Turkish Airlines ✈ Paraguay - akční letenky Asunción z Prahy ↔ 15.890 Kč

Doporučujeme! Turkish Airlines ✈ Paraguay - akční letenky Asunción z Prahy ↔ 15.890 Kč
Rezervace letenky

Prozkoumejte Paraguay, zemi nekonečných přírodních krás od bujných deštných pralesů po rozsáhlé řeky, které jsou domovem bohatého ekosystému. Tato méně známá destinace Jižní Ameriky vás okouzlí svým teplým přijetím, tradičními festivaly a autentickými zážitky z místního života, které jsou hluboce zakořeněné v původní kultuře.

Vzácné akční letenky do Paraguaye z Prahy za 15.890 Kč

Je to až k nevíře, ale poslední tip na levné letenky do Paraguaye tady byli v roce 2018 a to už je spoustu let. Dobrodružný cestovatel tak má nad čím přemýšlet, ovšem bude li se rozhodovat dlouho, tak má stejně smůlu. Za aktuální letenkou Praha - Asunción a zpět stojí turecká aerolinka Turkish Airlines. K dispozici jsou poslední volná místa.

Dopravce: Turkish Airlines

Cestovní období: listopad až prosinec 2024 - poslední volná kapacita

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

PřestupIstanbul Arpt (IST) TureckoMadrid (MAD) Barajas Arpt Španělsko

Přílet: Asuncion (ASU) Salvio Pettirosse Arpt Paraguay

Zavazadla: 3 v ceně letenky (1 příruční + 2 odbavené do 46 kg)

Akční letenky Asunción

Bonus: Prohlídka města zdarma Při přestupu delším než 6 hodin můžete na letišti v Istanbulu absolvovat turistickou prohlídku města. Služba je bezplatná a zabezpečíte ji hned po příletu.

Jak se po příletu dostat z letiště do centra?

Veřejný autobus: Nejekonomičtější způsob, jak se dostat z letiště Asunción (ASU) do centra města, je městský autobus. Několik linek projíždí mezi letištěm a různými částmi města. Jízdné je přibližně 2,500 PYG. Cesta trvá asi 50 minut až 1 hodinu, v závislosti na dopravní situaci.

Taxi: Taxi služby jsou dostupné přímo u letiště. Cesta do centra města obvykle stojí mezi 80,000 a 120,000 PYG, v závislosti na přesné destinaci a dohodě s řidičem. Cesta trvá asi 30-40 minut.

Soukromý transfer: Mnoho hotelů a soukromých společností nabízí předem rezervované transfery z letiště do hotelů nebo různých destinací v Asunciónu. Toto je pohodlná, i když dražší možnost. Ceny se mohou lišit, ale obvykle jsou vyšší než cena za taxi.

Pronájem auta: Na letišti jsou k dispozici služby pronájmu aut. Toto je vhodné pro cestující, kteří plánují delší pobyt nebo chtějí navštívit více míst v Paraguayi. Ceny se liší podle typu vozidla a délky pronájmu.

Ceny a časy cesty se mohou lišit v závislosti na sezóně a aktuální dopravní situaci. Doporučuje se ověřit si nejnovější informace před cestou.

Co dělat v Paraguayi?

Paraguay, často přehlížený středoamerický poklad, je země plná historie, kultury a přírodní krásy. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které v Paraguayi stojí za návštěvu:

 1. Asunción - Hlavní město Paraguaye nabízí bohatou architekturu, živé tržiště a kulturní muzea, včetně Palacio de los López a Museo del Barro.
 2. Jezero Ypacaraí - Oblíbené rekreační místo nabízející vodní sporty a krásné výhledy, obklopené malými městečky jako San Bernardino.
 3. Misiones jesuitských redukcí - Historické ruiny, které byly kdysi centrem jesuitské misijní činnosti, včetně Trinidad a Jesús.
 4. Itaipú Binacional - Jedna z největších hydroelektráren na světě, kterou Paraguay sdílí s Brazílií, s možností prohlídky.
 5. Encarnación - Město známé svým karnevalem a nedávno revitalizovanou nábřežní promenádou.
 6. Národní park Ybycuí - Park nabízející nádherné přírodní scenérie, vodopády a bohatou faunu a floru.
 7. Cerro Cora National Park - Historický a přírodní park, místo poslední bitvy Velké války v Trojím alianci.
 8. Villarrica - Město s bohatou historií a kulturou, známé svými uměleckými dílnami a tradičními festivaly.
 9. La Santísima Trinidad de Paraná - Nejlépe zachovaná jesuitská misie, která je nyní součástí světového dědictví UNESCO.
 10. Mercado 4 v Asunciónu - Živý trh, kde najdete vše od čerstvých potravin po řemeslné výrobky.
 11. Parque Ñu Guasu - Rozsáhlý park v Asunciónu, ideální pro jogging, pikniky a rodinné výlety.
 12. Chaco - Obrovská, divoká a málo osídlená oblast, která je domovem unikátní fauny a flory.
 13. Palacio de Gobierno - Impozantní vládní budova v Asunciónu, známá také jako Palacio de los López.
 14. Museo del Barro - Muzeum nabízející extenzivní sbírku indiánského umění, keramiky, masky a více.
 15. Filadelfia - Město v regionu Chaco, známé svými menonitskými komunitami a jako centrum pro průzkum Chaca.

Paraguay nabízí bohaté kulturní zážitky, historické památky a úchvatnou přírodu, které čekají na objevení těmi, kteří chtějí prozkoumat méně známé destinace.

Na jaké počasí se připravit v Paraguayi?

Od listopadu do prosince v Paraguayi začíná léto, které je charakteristické horkým a vlhkým počasím.

Listopad: Tento měsíc je často považován za začátek letní sezóny, s průměrnými teplotami kolem 30°C až 35°C. Noční teploty mohou klesat na přibližně 20°C. Vlhkost vzduchu začíná stoupat, což může způsobit pocit velmi vysoké teploty.

Prosinec: Prosinec je typicky jeden z nejteplejších měsíců v roce. Denní teploty často překračují 35°C, a noční teploty se obvykle pohybují kolem 22°C až 25°C. Vysoká vlhkost pokračuje, což zvyšuje pocit tepla.

Oba měsíce jsou také součástí období dešťů, takže můžete očekávat časté a někdy intenzivní dešťové srážky, často ve formě bouřek, které mohou být doprovázeny silnými větry. Toto období může přinést i povodně, zejména v níže položených oblastech.

Pokud plánujete cestu do Paraguaye v tomto období, je důležité se připravit na horké a vlhké počasí, s dostatečným množstvím lehkého a prodyšného oblečení, ochranou proti slunci a pláštěnkou pro případné deště.

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.