Doporučujeme! Španělsko ✈ levné letenky do Alicante z Pardubic ↔ od 1.726 Kč

Doporučujeme! Španělsko ✈ levné letenky do Alicante z Pardubic ↔ od 1.726 Kč
Rezervace letenky

Azurové vlny Středozemního moře omývají bílé pláže Costa Blanca, zatímco z okolních pomerančových sad se nese osvěžující vůně do ulic plných pulsujícího života a fiest. Historické pevnosti vyprávějí příběhy dávných časů a večery v Alicante pulzují energií flamenka a uvolněného španělského životního stylu. Zaleťte si do Alicante!

Zpáteční letenky Alicante z Pardubic od 1.726 Kč!

Vyrazte na podzim letecky do Španělska, letovisko Alicante z města perníku vychází na pár stokorun. Levné letenky do Alicante z Vídně se prodávají již od 1.726 Kč.

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: 9. listopad 2023 až 28. duben 2024

Odlet: Pardubice (PED) Arpt Česká republika

Přílet: Alicante (ALC) Alicante Španělsko (cca 3h)

Zavazadla: 1 příruční zavazadlo zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

Z letiště Alicante (ALC) do centra města Alicante se můžete dostat několika různými způsoby. Zde jsou možnosti dopravy seřazené podle ceny:

1. **Autobus:**
   - Cena: Autobusová jízda z letiště do centra Alicante je obvykle cenově dostupná. Jízdenka stojí kolem 3 až 4 eur.
   - Čas: Cesta autobusem trvá přibližně 20 až 30 minut, v závislosti na dopravních podmínkách.

2. **Taxi:**
   - Cena: Cena taxi z letiště do centra města se pohybuje kolem 20 až 25 eur, v závislosti na cestovní vzdálenosti a provozu.
   - Čas: Taxi vás dopraví do centra rychleji než autobus, obvykle za 15 až 20 minut.

3. **Airport Shuttle (Aerobús):**
   - Cena: Ceny se pohybují kolem 4 až 5 eur za jízdenku.
   - Čas: Aerobus je rychlý a efektivní způsob dopravy. Cesta trvá přibližně 20 až 25 minut.

4. **Pronájem auta:**
   - Cena: Pronájem auta může být cenově efektivní, pokud plánujete pobyt v Alicante a okolí. Ceny za pronájem se liší v závislosti na typu vozu a délce pronájmu.
   - Čas: Doba jízdy z letiště do centra závisí na provozu, ale obvykle trvá kolem 15 až 20 minut.

5. **Tramvaj:**
   - Cena: Cena tramvajové jízdenky se pohybuje kolem 1,50 až 2 eur.
   - Čas: Tramvaj je pomalejší než autobus, cesta do centra města může trvat 30 až 40 minut.

6. **Soukromý transfer:**
   - Cena: Cena soukromého transferu z letiště závisí na službě a typu vozidla. Ceny se obvykle pohybují od 20 eur výše.
   - Čas: Soukromý transfer je rychlý a pohodlný způsob, jak se dostat do centra města.

Výběr závisí na vašich preferencích a rozpočtu. Autobus a tramvaj jsou cenově dostupnější, zatímco taxi a soukromý transfer nabízejí větší pohodlí a rychlost.

Co dělat v Alicante?

Alicante, ležící na krásném španělském pobřeží Costa Blanca, je městem plným atrakcí, zajímavostí a aktivit pro návštěvníky. Zde je seznam 15 míst a aktivit, které si můžete užít v Alicante:

1. **Pláže Alicante:** Alicante je známé svými nádhernými plážemi, včetně Playa del Postiguet a Playa de San Juan. Relaxujte na písku, koupání ve Středozemním moři a ochutnejte místní plody moře.

2. **Hrad Santa Bárbara:** Tento impozantní hrad dominuje nad městem a nabízí úchvatné výhledy na Alicante a okolí. Je to skvělé místo pro prohlídku a fotografování.

3. **Explanada de España:** Tato nábřežní promenáda je zdobená nádhernými mozaikami a palmami. Je ideální pro procházky a ochutnávku místního nápoje "horchata."

4. **Muzeum Archeologie a Historie (MARQ):** MARQ je fascinujícím muzeem, kde můžete objevit historii regionu Costa Blanca a jeho archeologické poklady.

5. **Tivoli World (Luna Park):** Pokud cestujete s rodinou, Tivoli World je zábavním parkem plným jízd a atrakcí, které potěší děti i dospělé.

6. **Kostel Santa María:** Tento gotický kostel je jedním z nejvýznamnějších náboženských památek v Alicante. Je působivý jak zvenčí, tak uvnitř.

7. **Španělská kuchyně:** Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako je paella, tapas a churros s horkou čokoládou v jedné z mnoha restaurací.

8. **Castillo de San Fernando:** Tento menší hrad na kopci poskytuje vynikající výhledy na město Alicante a stojí za návštěvu.

9. **Přístav Alicante:** Průměstský přístav je živým místem s mnoha kavárnami, bary a restauracemi. Procházka po nábřeží je příjemným způsobem, jak strávit večer.

10. **Muzeum Hogueras:** Toto muzeum věnované jedinečnému festivalu Las Hogueras de San Juan představuje umění a tradice spojené s tímto slavnostním událostem.

11. **Ostrůvek Tabarca:** Vzdálený jen krátkou plavbu lodí, ostrůvek Tabarca je skvělým místem pro šnorchlování a relaxaci na klidných plážích.

12. **Park El Palmeral:** Tento krásný palmový park nabízí únik do přírody v samém srdci města.

13. **Divadlo Principal de Alicante:** Pokud máte rádi umění, navštivte toto divadlo, kde můžete vidět představení různých žánrů, od opery po koncerty.

14. **Toulky historickým centrem:** Prozkoumejte úzké uličky a historické budovy v centru města Alicante a objevte jeho šarm.

15. **Plavba po pobřeží:** Můžete si pronajmout loď a prozkoumat krásné pobřeží Costa Blanca z moře, včetně malebných zátok a skalnatých útesů.

Alicante nabízí kombinaci krásných pláží, kulturního bohatství a skvělého jídla, což dělá z tohoto španělského letoviska, skvělé místo pro cestovní trip.

Všechny akční letenky Alicante

Náš tip

Další levné letenky do Španělska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli najít 6490 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.