Doporučujeme! Španělsko ✈ 4 tipy na levné letenky na ostrov Gran Canaria ↔ od 1.987 Kč

Doporučujeme! Španělsko ✈ 4 tipy na levné letenky na ostrov Gran Canaria ↔ od 1.987 Kč

Od kopcovitých písečných dun až po vrcholky hor, Gran Canaria se může pochlubit přírodními krásami, které vás okouzlí svou rozmanitostí. Zatímco vyvýšené horské oblasti vás lákají na trekking, zlaté pláže a teplé vody Atlantiku jsou ideální pro slunění a vodní sporty. Jak se tam dostat vám nastíní přehled 4 tipů na rezervaci levné letenky.

4 tarify na ostrov Gran Canaria

1. EasyJet - letenky Gran Canaria z Berlína od 1.987 Kč - září 2023 až březen 2024

2. Vueling - letenky Gran Canaria z Prahy od 3.472 Kč - srpen 2023 až červenec 2024

3. Ryanair - letenky Gran Canaria z Vídně od 4.242 Kč - srpen 2023 až duben 2024

4. Ryanair - letenky Gran Canaria z Krakova od 5.421 Kč - srpen 2023 až březen 2024

Který tarif vybrat?

Záleží na několika faktorech. Místo odletu hraje důležitou roli, ale nejen to. Zkontrolujte si v kalendáři také datum cesty. Zpáteční lowcost letenky na Gran Canaria mají pro každý termín odlišnou cenu. U každého dne tuto cenu vidíte a tak si můžete nakombinovat ideální letecký spoj.

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na letiště Gran Canaria (LPA) máte několik možností, jak se dostat do centra ostrova. Zde jsou hlavní způsoby dopravy seřazené podle ceny a doprovázené orientačními cenami a časy:

1. **Autobusy**: Jízdní autobusová linka č. 60 provozuje společnost Global a spojuje letiště s centrem Las Palmas, hlavním městem ostrova. Cesta trvá přibližně 30-40 minut a cena lístku je kolem 2-3 EUR.

2. **Taxi**: Taxíky jsou k dispozici přímo u letištního terminálu. Jízda do centra Las Palmas obvykle trvá 20-30 minut a cena se pohybuje mezi 25-35 EUR v závislosti na cíli a dopravních podmínkách.

3. **Pronájem auta**: Můžete si také pronajmout auto přímo na letišti. Ceny za pronájem začínají od 25 EUR za den a výhodou je, že si budete moci prohlédnout ostrov nezávisle na veřejné dopravě.

4. **Transferové služby**: Některé cestovní kanceláře a soukromé společnosti nabízejí transferové služby z letiště do různých destinací na ostrově. Ceny se mohou lišit, ale obvykle se pohybují kolem 10-20 EUR za osobu.

Výběr závisí na vašich osobních preferencích a potřebách. Autobusy jsou cenově nejvýhodnější, zatímco taxi je rychlejší a pohodlnější. Pronájem auta vám umožní více flexibility při objevování krás ostrova. Transferové služby jsou vhodné, pokud nechcete řešit veřejnou dopravu a hledáte pohodlnější alternativu.

Co dělat na Gran Canaria?

Na ostrově Gran Canaria naleznete mnoho atraktivních míst a zajímavostí, které uspokojí různé zájmy a preference. Zde je seznam 15 věcí, které stojí za to zažít na tomto krásném španělském ostrově:

1. **Duny Maspalomas**: V přírodní rezervaci Duny Maspalomas naleznete rozsáhlé duny písku, které vás přenesou do pouště. Procházka po dunách a západ slunce jsou nezapomenutelnými zážitky.

2. **Národní park Caldera de Bandama**: Vydejte se na krátký výlet do národního parku Caldera de Bandama, kde můžete obdivovat impozantní sopečnou krajinu a panoramatické výhledy na ostrov.

3. **Roque Nublo**: Výlet na Roque Nublo, vysokou sopečnou horninu uprostřed ostrova, vám umožní obdivovat úchvatné výhledy na krajinu Gran Canarie.

4. **Historické město Las Palmas**: Projděte se historickými uličkami města Las Palmas a navštivte katedrálu Santa Ana, Casa de Colón nebo malebný Parque de San Telmo.

5. **Puerto de Mogán**: Užijte si relaxaci v krásném přístavním městečku Puerto de Mogán, které je známé svými malebnými kanály a květinami zdobenými domy.

6. **Jardin Canario**: Prozkoumejte Jardin Canario, botanickou zahradu s bohatstvím endemických rostlin a palem.

7. **Puerto de las Nieves**: Navštivte přímořské městečko Puerto de las Nieves, kde můžete ochutnat čerstvé ryby a užít si nádherné výhledy na oceán.

8. **Pico de las Nieves**: Vydejte se na nejvyšší vrchol ostrova Pico de las Nieves a obklopte se nádhernou přírodou.

9. **Arucas**: Objevte město Arucas a jeho ikonický kostel Arucas, který je postavený z tamního bazaltu.

10. **Sioux City**: Prožijte westernovou atmosféru v atrakci Sioux City, kde se můžete cítit jako na Divokém západě.

11. **Cueva Pintada**: Navštivte Cueva Pintada, muzeum a archeologické naleziště s prehistorickými malbami.

12. **Palmitos Park**: Užijte si den v Palmitos Parku, kde můžete pozorovat pestrou škálu exotických zvířat a ptáků.

13. **Camel Safari**: Vyzkoušejte jízdu na velbloudech v okolí dun Maspalomas a zažijte jedinečný zážitek.

14. **Mirador del Balcon**: Obdivujte výhled na horské údolí Barranco de Guayadeque z vyhlídky Mirador del Balcon.

15. **Pláže**: Nenechte si ujít některé z nejkrásnějších pláží na ostrově, jako jsou Playa del Inglés, Playa de Amadores nebo Playa de las Canteras.

Gran Canaria nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí pro každého. Od přírodních krás po historická města a odpočinek na pláži - tento ostrov je ideálním místem pro dovolenou plnou dobrodružství a odpočinku.

Akční letenky Gran Canaria

Tip redakce

Další levné letenky na Kanárské ostrovy

Další tip

Všechny levné letenky do Španělska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6520 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.