Doporučujeme! Ryanair ✈ Řecko - poloostrov Chalkidiki - letenky Thessaloniki (Soluň) z Bratislavy a Vídně ↔ od 1.169 Kč

Doporučujeme! Ryanair ✈ Řecko - poloostrov Chalkidiki - letenky Thessaloniki (Soluň) z Bratislavy a Vídně ↔ od 1.170 Kč
Rezervace letenky

Máme pro vás aktuální návod, jak se dostat na řecký poloostrov Chalkidiki. Jelikož je vzdálen od města Soluň pouhých 70 kilometrů, vyplatí se letět právě tam. Jak? Ideální způsob letecké dopravy předkládá irská Ryanair. Využijte levné letenky Thessaloniki (Soluně) a to buď ze slovenské Bratislavy od 1.170 Kč a nebo rakouské Vídně od 1.324 Kč.

Kdy letět na Chalkidiki?

1. Ryanair - Řecko - letenky Soluň z Bratislavy od 1.169 Kč - květen až říjen

2. Ryanair - Řecko - letenky Soluň z Vídně od 1.324 Kč - duben až říjen

Jak se dostat z letiště na Chalkidiki

Autobus
Dostat se z letiště na Chalkidiki je také možné pomocí autobusu. Na letišti najdete autobusovou zastávku, kde můžete nastoupit na autobus směrem k městům na Chalkidiki. Cesta trvá zhruba 90-120 minut a cena se pohybuje kolem 10-15 EUR na osobu.

Pronájem motocyklu nebo skútru
Pokud máte rádi dobrodružství, můžete si pronajmout motocykl nebo skútr. Ceny se pohybují okolo 20-30 EUR za den a mohou se lišit v závislosti na sezóně a dostupnosti. Pamatujte, že řízení motocyklu nebo skútru vyžaduje zvláštní dovednosti a pozornost na silnici.

Pronájem auta
Pokud si chcete pronajmout auto, nejlepší je zajistit si to předem online, takže vás bude čekat přímo na letišti. Cena pronájmu závisí na typu auta a délce půjčení, ale průměrná cena za den je 30-50 EUR. Cesta z letiště na Chalkidiki trvá zhruba 60-90 minut.

Taxi
Taxi je další možnost, jak se dostat na Chalkidiki. Vstupte do taxi na letišti a cena bude záviset na mnoha faktorech, včetně délky trasy, typu vozidla a počtu pasažérů. Průměrná cena je asi 80-100 EUR za jízdu na poloostrov Chalkidiki.

Soukromý přepravce
Další možností je dopravce, kde vás přepraví soukromé auto nebo mini bus, který můžete rezervovat předem online. Ceny se pohybují kolem 70-100 EUR na osobu a cesta trvá zhruba 60-90 minut.

Co dělat v Soluni a na Chalkidiki?

Soluň a Chalkidiki patří mezi nejkrásnější destinace Řecka. Tady je seznam nejlepších aktivit, které si můžete vychutnat během svého pobytu v této oblasti:

V Soluni:

Projděte si historické centrum Soluně, kde se nachází památky, jako je Arch of Galerius, Rotunda a Byzantskému muzeum.

Navštivte Muzeum byzantské kultury, kde můžete vidět výstavu byzantského umění a kultury.

Procházka podél moře a návštěva místního přístavu.

Užijte si nákupy v příjemném prostředí na trhu Modiano, kde se prodávají řecké speciality.

Navštivte věž Heptapyrgion, která byla postavena v 15. století a sloužila jako pevnost.

Na Chalkidiki:

Užijte si slunce a moře na jedné z krásných pláží na Chalkidiki, jako je např. pláž Kassandra.

Prozkoumejte zákoutí poloostrova Chalkidiki, procházejte se po skalách a koupejte se v křišťálově čisté vodě.

Navštivte klášter Athos, který je pro mnoho lidí důležitým poutním místem a byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Vyzkoušejte si tradiční řeckou kuchyni v jedné z mnoha taveren.

Projděte se po vesnicích a městech Chalkidiki a užijte si nádhernou architekturu a atmosféru řeckého života.

Náš tip

Nejlevnější letenky do celého Řecka

Akční letenky Soluň (Thessaloniki)

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6520 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.