Doporučujeme! Řecko ✈ 3 tipy na levné letenky na Chalkidiki ↔ od 1.168 Kč

Doporučujeme! Řecko ✈ 3 tipy na levné letenky na Chalkidiki ↔ od 1.168 Kč

Jako zelený prst zasahující do modrých hlubin Egejského moře, Chalkidiki vás fascinuje svými krásnými plážemi a starořeckou historií. Skryté kláštery na svazích hory Athos, bouřlivý noční život Thessaloniky a úchvatné pobřežní krajiny na poloostrově Sithonia představují jedinečnou kombinaci klidu a rušnosti, kterou jinde nenajdete.

Letenky do Soluně (Thessaloniki) od 1.168 Kč!

Jak vyzrát na levné letenky? Máme tři možnosti a všechny od irské letecké společnosti Ryanair. Do Soluně (Thessaloniki) pořídíme letenky s odlety z Vídně, Bratislavy a Norimberku od částky 1.168 Kč. Další podrobnosti najdete níže.

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: srpen 2023 až březen 2024

Odlet: Vídeň, Bratislava, Norimberk

Přílet: Thessaloniki (SKG) Soluň - Řecko

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště Soluň na Chalkidiki?

Po příletu na letiště Soluň (Thessaloniki International Airport - SKG) máte několik možností, jak se dostat na poloostrov Chalkidiki.

1. **Autobus**: Nejlevnější možností je jet autobusem. Existují pravidelné autobusové spoje z letiště Soluň do mnoha měst na poloostrově Chalkidiki, jako je Nikiti, Nea Moudania, Neos Marmaras a další. Cesta trvá zhruba 1,5 až 2 hodiny, a cena se pohybuje kolem 10-20 EUR.

2. **Pronájem auta**: Pokud preferujete vlastní pohodlí a svobodu, můžete si pronajmout auto na letišti. Cesta na Chalkidiki autem trvá asi 1 až 1,5 hodiny. Ceny pronájmu auta se liší v závislosti na typu vozidla a délce pronájmu, ale průměrně se pohybují mezi 30-60 EUR za den.

3. **Taxi**: Taxi je pohodlnou variantou, ale patří mezi dražší možnosti. Cena za cestu z letiště na Chalkidiki se pohybuje mezi 80-120 EUR a doba jízdy je kolem 1 až 1,5 hodiny.

4. **Soukromý transfer**: Pokud preferujete osobní přístup a komfort, můžete si objednat soukromý transfer z letiště Soluň na Chalkidiki. Cena závisí na počtu cestujících a místě na Chalkidiki, kam jedete. Obvykle se pohybuje od 100 do 150 EUR.

Před plánováním cesty si doporučujeme zkontrolovat aktuální ceny a dostupnost dopravy, protože se mohou lišit v závislosti na sezóně a aktuální poptávce.

Co dělat na Chalkidiki?

Na poloostrově Chalkidiki v Řecku naleznete nádherné pláže, úchvatné pobřežní vesnice, historické památky a přírodní krásy. Zde je seznam 15 atrakcí, lákadel a zajímavostí, které stojí za návštěvu:

1. **Pláže Sithonia**: Sithonia je jedním ze tří prstů poloostrova Chalkidiki a nabízí krásné pláže s jemným pískem a průzračnou vodou. Oblast je ideální pro plavání, potápění a relaxaci u moře.

2. **Monastry Athos**: Athos je posvátný horský poloostrov, známý také jako Svatá Hora, kde se nachází několik klášterů. I když je přístup omezen pouze mužům, můžete si zorganizovat plavbu okolo tohoto malebného místa.

3. **Vesnice Afytos**: Malebná kamenná vesnice s úzkými uličkami, tradičními tavernami a úchvatnými výhledy na moře. Procházejte se mezi bílými domy s květinami a objevujte kouzlo řeckého venkova.

4. **Kouřová věž v Ouranoupoli**: Jedná se o pozůstatek staré věže, která byla v minulosti používána jako pozorovatelna. Z věže se otevírá úchvatný výhled na Egejské moře a na Athos.

5. **Národní park Sámi Sámi**: Národní park na severním cípu Chalkidiki nabízí nádherné pláže, malebné laguny a bohatou floru a faunu. Můžete si zde užít pěší túry nebo projížďku lodí.

6. **Vesnice Nikiti**: Tato půvabná vesnice je známá pro svou tradiční architekturu a úzké uličky. Užijte si procházku mezi tradičními domy a ochutnejte místní kulinářské speciality.

7. **Pláže Kassandra**: Kassandra je další prst na poloostrově Chalkidiki a nabízí některé z nejlepších pláží v oblasti. Pláži Elani a Sani jsou známé svým jemným pískem a modrým mořem.

8. **Vesnice Afitos**: Tato malebná vesnice má krásné kamenné domy, které dodávají místu autentickou atmosféru. Navštivte také kostel sv. Dimitrije a užijte si výhled na moře z vyhlídkové terasy.

9. **Grotta Petralona**: Tato jeskyně je bohatá na vápencové útvary a ukrývá některé z nejstarších nálezů lidského osídlení v Řecku. Můžete zde vidět i lebku pravěkého člověka.

10. **Pláž Kavourotripes**: Tato krásná pláž s bílým pískem a tyrkysovou vodou je skrytá mezi skalami. Je oblíbeným místem mezi místními i turisty.

11. **Limanaki Beach**: Tato malá pláž poblíž města Sarti je ideální pro odpočinek a relaxaci. Můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky a užívat si klidu a pohody.

12. **Vesnice Vourvourou**: Tato rybářská vesnice je vstupní branou do národního parku Sámi Sámi. Užijte si procházku po malebných uličkách a ochutnejte čerstvé mořské plody v místních tavernách.

13. **Letecké muzeum Chalkidiki**: Pokud máte rádi letectví, navštivte toto fascinující muzeum, kde naleznete historická letadla, fotografie a artefakty spojené s leteckou historií regionu.

14. **Mesa Pigadia Beach**: Tato odlehlá pláž s tmavým pískem a skalními útvary vytváří malebnou scenérii. Je ideální pro milovníky přírody a klidu.

15. **Ruiny Olynthu**: Pokud máte rádi archeologii, nevynechejte návštěvu této antické řecké osady, kde si můžete prohlédnout ruiny domů, chrámů a dalších staveb.

Chalkidiki nabízí nekonečné množství příležitostí k objevování přírodních krás, historie a místní kultury. Každý návštěvník zde najde něco pro sebe a zažije nezapomenutelný pobyt v jedné z nejkrásnějších částí Řecka.

Akční letenky Soluň (Thessaloniki)

Náš tip

Další levné letenky do Řecka

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.