Doporučujeme! Nizozemsko ✈ 3 tipy na letenky do Amsterdamu z Prahy a Vídně ↔ od 1.400 Kč

Doporučujeme! Nizozemsko ✈ 3 tipy na letenky do Amsterdamu z Prahy a Vídně ↔ od 1.400 Kč
Rezervace letenky

Amsterdam - město s vodními kanály, plné historie, umění a svobody. Objevujte kavárny, galerie a cyklistické stezky. Ochutnejte lahůdky a ponořte se do kosmopolitní atmosféry. U koho rezervovat levné letenky? Momentálně je na výběr ze tří možností. Podniknout výlet do Amstru letecky můžeme z Vídně a Prahy s EasyJet, KLM a Austrian Airlines.

3 letecké tarify do Amsterdamu

1. EasyJet - Nizozemsko - Amsterdam z Prahy od 1.400 Kč - červen 2023 až březen 2024

2. Austrian - Nizozemsko - Amsterdam z Vídně za 3.690 Kč - září 2023 až prosinec 2023

3. KLM - Nizozemsko - Amsterdam z Prahy 3.990 Kč - červenec 2023 až březen 2024

Jak se po příletu dostat z letiště?

Možnosti, jak se po příletu dostat z letiště Amsterdam Schiphol do centra města:

1. Veřejná doprava (vlak): Nejlevnější a nejrychlejší způsob je využít vlak, který je přímo propojen s letištěm. Jízda z letiště do hlavního nádraží Amsterdam Centraal trvá přibližně 15 minut a stojí kolem 5-6 EUR.

2. Autobus: Mezi letištěm a centrem Amsterdamu je provozována řada autobusových linek. Nejlevnější variantou je místní autobusová linka 397, která jezdí přímo do centra. Jízda trvá přibližně 30-40 minut a cena se pohybuje kolem 5 EUR.

3. Taxi: Taxi je pohodlnou volbou, zejména pokud máte hodně zavazadel. Cena za jízdu z letiště do centra se pohybuje kolem 40-50 EUR a doba jízdy závisí na provozu.

4. Pronájem automobilu: Pokud preferujete flexibilitu a možnost objevovat okolí Amsterdamu, můžete si pronajmout auto na letišti. Ceny se liší v závislosti na typu vozidla a délce pronájmu.

Je vždy doporučeno prověřit aktuální ceny a časy dopravy před vaším cestováním, protože se mohou mírně lišit v závislosti na sezóně a provozu.

Co dělat v Amsterdamu?

V Amsterdamu je spousta zajímavých lákadel a atrakcí, které stojí za návštěvu. Zde je seznam některých z nich:

1. Muzeum Van Gogha: Toto slavné muzeum je domovem největší sbírky obrazů Vincenta van Gogha na světě. Můžete si prohlédnout jeho ikonická díla a dozvědět se více o životě a tvorbě tohoto slavného umělce.

2. Domácí čtvrti Jordaan: Procházejte malebnými uličkami čtvrti Jordaan, kde najdete tradiční nizozemské domy, útulné kavárny, obchody a umělecké galerie. Tato čtvrť je známá svou atmosférou plnou kreativity a šarmu.

3. Kanálový okruh: Projížďka po kanálech Amsterdamu je nezapomenutelným zážitkem. Můžete si pronajmout malou loďku nebo se připojit k organizovanému kanálovému okruhu a obdivovat krásu historických domů a mostů.

4. Královský palác na Damu: Navštivte Královský palác na náměstí Dam, který je jedním z nejvýznamnějších symbolů města. Prohlédněte si jeho nádherné interiéry a objevte bohatou historii tohoto královského sídla.

5. Muzeum Anne Frankové: Toto muzeum se nachází ve skrýši, kde Anne Franková a její rodina žili během druhé světové války. Můžete se dozvědět o příběhu Anne Frankové a prozkoumat její deník, který se stal svědectvím holocaustu.

6. Red Light District: Navštivte slavný Red Light District, kde se nachází nejen neobvyklý systém výloh s prostitutkami, ale také mnoho restaurací, barů a klubů. Tato část města je fascinující kombinací historie, kultury a nočního života.

7. Muzeum Rijksmuseum: Toto impozantní muzeum je domovem mnoha významných uměleckých děl, včetně slavného obrazu "Noční hlídka" od Rembrandta. Prohlédněte si expozice, které zahrnují umění, historii a kulturu Nizozemska.

8. Vondelpark: Užijte si relaxační chvíle ve Vondelparku, největším parku v Amsterdamu. Zde si můžete užít piknik, procházku po zelených cestách nebo si zahrát sportovní aktivity.

9. Plovoucí květinový trh: Zavítejte na slavný plovoucí květinový trh na kanálu Singel, kde najdete barevné květiny, rostliny a suvenýry. Je to skvělé místo pro nákupy a prozkoumávání tradičních tržišť.

10. Cyklistická jízda: Pronajměte si kolo a projděte se po cyklostezkách Amsterdamu. Město je známé svým cyklistickým stylem života a je ideální pro objevování jeho krás na kole.

Akční letenky do Amsterdamu

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6520 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.