Doporučujeme! KLM / Delta ✈ Karibik - akční letenky na ostrov Aruba z Prahy ↔ 16.990 Kč

Doporučujeme! KLM ✈ Karibik - akční letenky na ostrov Aruba z Prahy ↔ 16.990 Kč
Rezervace letenky

Navštivte Aruba, karibský ostrov známý svými nádhernými plážemi s bílým pískem a průzračně modrými vodami. Objevte úchvatné podmořské světy při šnorchlování a potápění v korálových útesech, které obklopují ostrov. Relaxujte v přírodním parku Arikok, kde můžete vidět unikátní skalní formace, jeskyně a bohatou flóru a faunu.

Zpáteční letenky Aruba z Prahy za 16.990 Kč

Světlo světa opětovně spatřil akční tarif do Karibiku nizozemské národní aerolinky KLM. Co je potěšující, oproti předloňskému roku 2022, kdy jsme jej mohli využít naposledy, se letenky na Aruba zlevnily. Aktuálně let na Arubu s odletem z Prahy koupíme za 16.990 Kč (v roce 2022 v akci 17.790 Kč). K dispozici jsou volná místa na začátek roku 2025.

Informace o tarifu

Dopravce: KLM

Cestovní období: leden až duben 2025

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestupy: Amsterdam (AMS) Schiphol Arpt Nizozemsko a Boston USA

Přílet: Aruba (AUA) Reina Beatrix Arpt Aruba

Zavazadla: 2 zdarma (1 příruční + 1 odbavené do 23 kg)

Akční letenky Aruba

Jak se po příletu na Aruba dostat z letiště?

Po příletu na letiště Aruba (AUA) Reina Beatrix máte několik možností, jak se dostat na pláže (například Eagle Beach nebo Palm Beach) a do centra města Oranjestad. Zde jsou jednotlivé dopravní možnosti seřazené podle ceny a s přibližnými časy dopravy.

Do centra města Oranjestad

1. Městský autobus (Arubus)

 • Cena: 5 AWG (Arubánský florin) jednosměrná jízdenka (cca 2,80 USD)
 • Čas: 10-15 minut
 • Popis: Autobusy Arubus jezdí pravidelně z letiště do centra Oranjestadu. Zastávka je před terminálem a autobusy jezdí přibližně každých 30 minut.

2. Taxi

 • Cena: 20-25 AWG (cca 11-14 USD)
 • Čas: 5-10 minut
 • Popis: Taxi je pohodlná a rychlá možnost. Stanoviště taxíků se nacházejí před letištní budovou. Cena je fixní a závisí na vzdálenosti.

3. Privátní transfery

 • Cena: 30-40 AWG (cca 17-23 USD)
 • Čas: 5-10 minut
 • Popis: Privátní transfery poskytují vyšší komfort a soukromí. Můžete si je rezervovat předem online nebo přes hotely.

Na pláže (například Eagle Beach nebo Palm Beach)

1. Městský autobus (Arubus)

 • Cena: 10 AWG (Arubánský florin) jednosměrná jízdenka (cca 5,60 USD)
 • Čas: 20-30 minut (v závislosti na pláži)
 • Popis: Autobusy Arubus jezdí z letiště na hlavní pláže jako Eagle Beach a Palm Beach. Zastávka je před terminálem a autobusy jezdí přibližně každých 30 minut.

2. Taxi

 • Cena: 45-60 AWG (cca 25-34 USD) (v závislosti na pláži)
 • Čas: 15-20 minut
 • Popis: Taxi je pohodlná a rychlá možnost. Stanoviště taxíků se nacházejí před letištní budovou. Cena závisí na vzdálenosti a je fixní.

3. Privátní transfery

 • Cena: 60-80 AWG (cca 34-45 USD) (v závislosti na pláži)
 • Čas: 15-20 minut
 • Popis: Privátní transfery poskytují nejvyšší komfort a soukromí. Můžete si je rezervovat předem online nebo přes hotely.

Co dělat na karibském ostrově Aruba?

Aruba je krásný karibský ostrov známý svými bílými písečnými plážemi, křišťálově čistou vodou a bohatou kulturou. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které byste při návštěvě Aruby neměli vynechat:

 1. Eagle Beach - Jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově, známá svým jemným pískem a čistou vodou, ideální pro relaxaci a plavání.
 2. Palm Beach - Populární pláž plná luxusních resortů, restaurací a obchodů, skvělé místo pro vodní sporty a noční život.
 3. Arikok National Park - Rozsáhlý národní park pokrývající téměř 20 % ostrova, kde můžete objevovat jeskyně, přírodní bazény a historické památky.
 4. Natural Pool (Conchi) - Skrytý přírodní bazén obklopený skalami, kde si můžete užít klidné koupání a šnorchlování.
 5. California Lighthouse - Historický maják s nádhernými výhledy na severní pobřeží Aruby a okolní krajinu.
 6. Alto Vista Chapel - Malá historická kaple s krásným výhledem na moře, oblíbené místo pro klidné rozjímání.
 7. Butterfly Farm - Fascinující farma, kde můžete vidět a dozvědět se více o různých druzích motýlů v krásném tropickém prostředí.
 8. Aruba Ostrich Farm - Místo, kde můžete poznat více o těchto fascinujících ptácích a dokonce je krmit.
 9. Philip's Animal Garden - Záchranné centrum pro zvířata, kde můžete vidět a dozvědět se více o různých druzích zvířat, které byly zachráněny a nyní mají nový domov.
 10. Bushiribana Gold Mill Ruins - Historické ruiny zlatého mlýna z 19. století, které nabízejí pohled do historie těžby zlata na ostrově.
 11. Aruba Aloe Factory and Museum - Návštěvnické centrum, kde se můžete dozvědět o historii a výrobě aloe vera na ostrově a zakoupit různé produkty z aloe.
 12. Donkey Sanctuary Aruba - Záchranné centrum pro osly, kde můžete krmit a poznat tyto přátelské zvířata.
 13. Renaissance Island - Soukromý ostrov vlastněný resortem Renaissance, kde můžete relaxovat na krásných plážích a potkat plameňáky.
 14. Bubali Bird Sanctuary - Přírodní rezervace s vyhlídkovou věží, odkud můžete pozorovat různé druhy ptáků v jejich přirozeném prostředí.
 15. San Nicolas - Barevná čtvrť známá svým uměním a kulturní scénou, kde můžete vidět nádherné nástěnné malby a navštívit místní galerie a muzea.

Aruba nabízí návštěvníkům pestrou škálu aktivit a zážitků, od relaxace na pláži po objevování přírodních krás a historických památek. Každé z těchto míst poskytuje jedinečný pohled na bohatou kulturu a krásu tohoto karibského ostrova.

Na jaké počasí se připravit?

Na ostrově Aruba od ledna do dubna očekávejte následující počasí:

 • Teploty: Denní teploty mezi 26°C a 30°C, noční teploty kolem 24°C.
 • Srážky: Období sucha, minimální srážky.
 • Sluneční svit: Převážně slunečno s mnoha slunečnými dny.

Doporučuje se lehké oblečení, ochrana proti slunci a dostatek vody pro hydrataci.

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.