Doporučujeme! Kazachstán ✈ akční letenky Almaty z Vídně a Prahy ↔ 7.590 Kč

Doporučujeme! Kazachstán ✈ akční letenky Almaty z Vídně a Prahy ↔ 7.590 Kč
Rezervace letenky

Je tu netradiční dáreček pro náročné cestovatele! Kouzlo střední Asie ožívá v srdci Almaty, kde se moderna střetává s tradicí a příroda flirtuje s městskou kulturou. Je to místo, kde můžete jednoho dne lyžovat v majestátních horách a druhý den prozkoumávat bohatou kulturní scénu. Je tu vše, co potřebujete, aby se vaše cestovatelské srdce rozbušilo.

Vzácné letenky Almaty z Vídně a Prahy za 7.590 Kč!

Prémiová nabídka na akční letenky Almaty je ojedinělá. Jako perlička na celé situaci je, že se momentálně objevily akce od dvou leteckých společností. Lety do Kazachstánu z Vídně režíruje Turkish Airlines a z Prahy nízkonákladovka Pegasus Airlines.

Dopravci: Turkish Airlines nebo Pegasus Airlines

Cestovní období: odlet z Vídně: září až říjen 2023, odlet z Prahy: listopad až prosinec 2023

Odlety: Vídeň (Turkish Airlines) nebo Prahy (Pegasus Airlines)

Přestup: Istanbul (SAW) - Turecko

Přílet: Almaty (ALA) Almaty Arpt Kazachstán

Zavazadla: 1 ks příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na letiště Almaty (ALA) můžete využít několik způsobů, jak se dostat do centra města Almaty. Zde je přehled dopravních možností, seřazených podle ceny a doplněnými informacemi o časech:

1. **Aerobus**: Aerobus je pohodlný a cenově dostupný způsob, jak se dostat z letiště do centra Almaty. Jízdné je obvykle levné a trvá přibližně 30-40 minut v závislosti na dopravní situaci. Aerobusy jsou k dispozici na předním vjezdu do terminálu.

2. **Taxi**: Taxiky jsou k dispozici na letišti Almaty 24 hodin denně. Ceny za taxik jsou obvykle vyšší než u aerobusu, a proto se doporučuje dohodnout si cenu s řidičem předem nebo použít oficiální taxislužbu na letišti. Doba jízdy z letiště do centra města může trvat asi 20-30 minut v závislosti na provozu.

3. **Yandex nebo Uber**: Aplikace Yandex a Uber jsou v Almaty populární a nabízejí službu sdílené jízdy. Můžete si je stáhnout do svého mobilního zařízení a objednat si přepravu z letiště do centra města. Ceny budou záviset na vzdálenosti a provozu.

4. **Městská hromadná doprava**: Městská doprava v Almaty zahrnuje autobusy a tramvaje. Nicméně, použití městské hromadné dopravy může být obtížné, pokud neovládáte ruštinu, a ne všechny linky vedou přímo z letiště do centra.

Je důležité mít na paměti, že provoz v Almaty může být rušný, zejména v ranní a odpolední dopravní špičce. Doporučuje se také, abyste měli místní měnu na platbu za dopravu, protože ne všechny taxislužby nebo aplikace mohou přijímat platební karty.

Pamatujte také na zabezpečení svých cenností a důležitých dokumentů během cesty z letiště do centra města.

Co dělat ve městě Almaty?

Město Almaty, ležící v srdci Kazachstánu, nabízí nespočet atrakcí a zajímavostí pro návštěvníky. Zde je seznam 15 míst a aktivit, které byste mohli v Almaty vyzkoušet:

1. **Panenská příroda v národním parku Ile-Alatau**: Tento krásný národní park nabízí horskou turistiku, horská jezera a nádherné výhledy na okolní hory.

2. **Kok Tobe**: Výlet na tuto horu vás odmění panoramatickým výhledem na město a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční kazachstánskou kuchyni.

3. **Staré město (Starý Almaty)**: Objevujte historii města v centru s klasickou architekturou, kostely a historickými památkami.

4. **Park Panfilov Heroes**: Tento park je domovem k slavnému Zenkovova katedrále, která je postavena ze dřeva a je považována za jednu z největších dřevěných budov na světě.

5. **Green Bazaar (Zelený trh)**: Prozkoumejte tento trh, kde můžete ochutnat tradiční kazachstánské pokrmy a zakoupit suvenýry.

6. **Státní muzeum Almaty**: Toto muzeum vám umožní poznat historii, kulturu a umění Kazachstánu.

7. **Kazachstánská opera a baletní divadlo**: Pokud máte rádi umění, navštivte toto divadlo a vychutnejte si výkony kazachstánských umělců.

8. **Medeo: Kolektivní sportovní komplex Medeo je domovem jedné z největších kluzišť na světě a je ideálním místem pro zimní sporty.**

9. **Přírodní rezervace Charyn Canyon**: Jedině pár hodin jízdy od Almaty se nachází tento krásný kaňon, který je známý svými kamennými formacemi a krásným řekou Charyn.

10. **Kazachstánská akademie věd Botanická zahrada**: Procházejte se touto krásnou botanickou zahradou a obdivujte rozmanité rostliny.

11. **Almatinská pevnost**: Navštivte tento historický hrad a podívejte se na výstavy věnované historii Kazachstánu.

12. **Náměstí Nezávislosti**: Centrální náměstí města, kde můžete vidět moderní architekturu a užít si nákupy a restaurace.

13. **Kochevní festival "Nomad's Way"**: Pokud máte štěstí a můžete navštívit během tohoto festivalu, uvidíte ukázky tradičního kazachstánského života a kultury.

14. **Kazachstánské vinařství**: Užijte si degustaci vína v jednom z místních vinařství a ochutnejte kazachstánské víno.

15. **Kamenná Besh Tash**: Tato mystická kamenická formace je považována za jedno z energetických center města.

Almaty je fascinujícím městem plným kontrastů mezi tradičním a moderním. Nabízí nádhernou přírodu a mnoho kulturních zážítků.

Akční letenky Almaty

Náš tip

Další levné letenky do Kazachstánu

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli najít 6460 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.