Doporučujeme! Itálie ✈ Sardinie - 5 tipů na levné letenky do Cagliari ↔ od 1.304 Kč

Doporučujeme! Itálie ✈ Sardinie - 5 tipů na levné letenky do Cagliari ↔ od 1.304 Kč

Procházejte se úzkými uličkami historické čtvrti Castello, kde objevíte starobylé pevnosti a výhledy na Cagliari a jeho přístav. Relaxujte na pláži Poetto, která je oblíbeným místem pro místní i turisty. Navštivte archeologické muzeum, které nabízí fascinující sbírky artefaktů z doby nuragické civilizace a odhaluje bohatou historii Sardinie.

5 tipů na levné letenky do Cagliari

Na italský ostrov Sardinie a konkrétně do města Cagliari nás letecký dopraví dvě aerolinky. Buď šáhneme po lowcostu od Ryanair, který nabízí letenky do Cagliari s odletem z Norimberku, Krakova a Vídně. A nebo využijme letů od Smartwings a poletíme z Prahy. Volba závisí na vašich preferencích. 

Akční letenky Cagliari

Jak se po příletu do Cagliari dostat z letiště?

Po příletu na letiště Cagliari Elmas (CAG) máte několik možností, jak se dostat do centra města Cagliari. Zde jsou jednotlivé dopravní možnosti seřazené podle ceny a s přibližnými časy dopravy:

1. Vlak (Trenitalia)

 • Cena: 1,30 EUR
 • Čas: 5-10 minut
 • Popis: Vlak je nejlevnější a nejrychlejší možnost, jak se dostat do centra Cagliari. Vlaky jezdí pravidelně každých 20 minut a vlaková stanice se nachází přímo u letiště. Cesta do hlavního nádraží Cagliari (Cagliari Centrale) trvá přibližně 5-10 minut.

2. Autobus (ARST)

 • Cena: 0,67 EUR (jednosměrná jízdenka zakoupená předem) nebo 1,30 EUR (zakoupená v autobuse)
 • Čas: 10-15 minut
 • Popis: Autobusová linka ARST spojuje letiště s centrem města Cagliari. Autobusy jezdí přibližně každých 30 minut. Zastávka se nachází před terminálem.

3. Taxi

 • Cena: 15-20 EUR
 • Čas: 10-15 minut
 • Popis: Taxi je pohodlná a rychlá možnost, jak se dostat do centra města. Stanoviště taxíků se nachází před letištní budovou. Cena závisí na dopravní situaci a čase jízdy.

4. Privátní transfery

 • Cena: 20-30 EUR
 • Čas: 10-15 minut
 • Popis: Privátní transfery poskytují vyšší komfort a soukromí. Tyto služby lze rezervovat předem online nebo přes hotely. Řidič vás vyzvedne přímo na letišti a doveze vás do vašeho ubytování.

5. Autopůjčovna

 • Cena: Různá (v závislosti na společnosti a typu vozu, obvykle kolem 30-50 EUR za den)
 • Čas: 10-15 minut jízdy, plus čas na převzetí a vrácení vozu
 • Popis: Pokud plánujete prozkoumat širší oblast, můžete si na letišti půjčit auto. Cena závisí na společnosti a typu vozu, který si vyberete. Autopůjčovny jsou k dispozici přímo na letišti.

Co dělat v Cagliari?

Cagliari, hlavní město Sardinie, je fascinující místo plné historie, kultury a přírodních krás. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které byste při návštěvě Cagliari neměli vynechat:

 1. Castello Quarter - Historická čtvrť na kopci s úzkými uličkami, středověkými budovami a nádhernými výhledy na město a moře.
 2. Cagliari Cathedral (Cattedrale di Santa Maria) - Velkolepá katedrála s krásným interiérem a kryptou, kde jsou uloženy ostatky svatých.
 3. Bastione di Saint Remy - Impozantní bastion s terasou a schodištěm, které nabízí panoramatické výhledy na město a přístav.
 4. Roman Amphitheatre - Starověký římský amfiteátr, který je jednou z nejvýznamnějších historických památek Cagliari, využívaný také pro kulturní akce a koncerty.
 5. Museo Archeologico Nazionale di Cagliari - Národní archeologické muzeum s bohatou sbírkou artefaktů z prehistorického období až po římskou dobu.
 6. Poetto Beach - Dlouhá písečná pláž, ideální pro relaxaci, plavání a různé vodní sporty, oblíbená jak mezi místními, tak turisty.
 7. San Benedetto Market - Největší trh v Cagliari, kde můžete ochutnat a nakoupit čerstvé místní produkty, ryby, sýry a další speciality.
 8. Tuvixeddu Necropolis - Starověká punská nekropole, jedno z největších pohřebišť tohoto typu ve Středomoří, nabízející fascinující pohled do minulosti.
 9. Botanical Garden of Cagliari (Orto Botanico di Cagliari) - Krásná botanická zahrada s širokou škálou rostlin, včetně exotických druhů a starověkých římských ruin.
 10. Monte Urpinu Park - Rozsáhlý park s pěšími stezkami, jezírky a výhledy na město a moře, ideální pro pikniky a procházky.
 11. Santuario di Nostra Signora di Bonaria - Bazilika a poutní místo s bohatou historií a krásným interiérem, věnované patronce Sardinie.
 12. Anfiteatro Romano - Další starověký amfiteátr, kde se konají různé kulturní a umělecké akce.
 13. Cittadella dei Musei - Komplex muzeí v historické části města, který zahrnuje mimo jiné Národní archeologické muzeum a Národní galerie.
 14. Chiesa di San Saturnino - Starobylý kostel, jeden z nejstarších na Sardinii, který nabízí pohled na raně křesťanskou architekturu.
 15. Marina District - Rušná čtvrť poblíž přístavu s množstvím restaurací, barů a obchodů, kde můžete ochutnat místní kuchyni a užít si noční život.

Cagliari nabízí návštěvníkům bohatý mix historických památek, kulturních zážitků a přírodních krás. Každé z těchto míst poskytuje jedinečný pohled na život a historii tohoto nádherného sardinského města.

Na jaké počasí se připravit?

V Cagliari od června do října očekávejte následující počasí:

 • Červen: Teplé a slunečné, teploty mezi 20°C a 28°C, minimální srážky.
 • Červenec a srpen: Horké a suché, teploty často přesahují 30°C, převážně slunečno.
 • Září: Stále teplé, teploty mezi 25°C a 30°C, slunečno, možnost občasných dešťů.
 • Říjen: Mírně klesající teploty, kolem 20°C až 25°C, více dešťových přeháněk, ale stále převážně slunečno.

Doporučuje se lehké oblečení, ochrana proti slunci a deštník pro případné srážky.

Náš tip

Další levné letenky do Itálie

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.