Doporučujeme! Delta ✈ Brazílie - akční letenky Rio de Janeiro z Prahy ↔ 14.990 Kč

Doporučujeme! Delta ✈ Brazílie - akční letenky Rio de Janeiro z Prahy ↔ 14.990 Kč
Rezervace letenky

Zažijte nezapomenutelný výhled z hory Sugarloaf v Rio de Janeiro, kde se vám otevře panorama města a ikonické pláže Copacabana. Navštivte sochu Krista Spasitele na vrcholu hory Corcovado, jedno z nových sedmi divů světa. Užijte si jedinečnou atmosféru během karnevalu, kdy město ožívá barvami, hudbou a tancem na každém rohu.

Letenky Rio de Janeiro z Prahy za 14.990 Kč

Na scéně je opět americká Delta Air Lines! Zpáteční lety od Lufthansy jsou vyprodány a tak se hodí zpáteční akční letenky do Rio de Janeiro s odletem z Prahy za 14.990 Kč.

Informace k tarifu do Brazílie

Dopravce: Delta Air Lines

Cestovní období: listopad 2024 až duben 2025

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup: Amsterdam (cca 2h) a Atlanta (cca 2 hod)

Přílet: Rio De Janeiro (GIG) Rio Internacional Brazílie

Zavazadla: 3 zdarma (1 příruční + 2 odbavené do 46kg)

Akční letenky Rio de Janeiro

O aerolince Delta Air Lines

Delta Air Lines je jednou z největších amerických leteckých společností, která provozuje rozsáhlou mezinárodní a domácí síť letů do více než 300 destinací ve více než 50 zemích. Aerolinka je známá svou spolehlivostí, kvalitním zákaznickým servisem a širokou nabídkou tříd na palubě, od ekonomické třídy po luxusní business a první třídu.

Jak se po příletu dostanu z letiště?

Po příletu na mezinárodní letiště Rio de Janeiro-Galeão (GIG) máte několik možností, jak se dostat do centra města Rio de Janeiro a na pláž Copacabana. Zde jsou jednotlivé dopravní možnosti seřazené podle ceny a s přibližnými časy dopravy.

Do centra města Rio de Janeiro

1. Autobus (BRT + Metro)

 • Cena: 4,15 BRL (BRT) + 5,00 BRL (metro) = 9,15 BRL (cca 1,80 USD)
 • Čas: 45-60 minut
 • Popis: Z letiště můžete jet BRT (Bus Rapid Transit) na stanici Vicente de Carvalho nebo Jardim Oceânico, kde přestoupíte na metro do centra města. Je to ekonomická možnost a metro je spolehlivé.

2. Autobus (Frescão - Premium Auto Ônibus)

 • Cena: 16-18 BRL (cca 3-3,50 USD)
 • Čas: 40-60 minut
 • Popis: Frescão je přímý autobus, který spojuje letiště s centrem města a některými hlavními oblastmi v Riu. Autobusy jsou klimatizované a pohodlné.

3. Taxi

 • Cena: 60-100 BRL (cca 12-20 USD)
 • Čas: 30-45 minut
 • Popis: Taxi je pohodlná a rychlá možnost. Stanoviště taxíků se nacházejí před terminály. Cena závisí na dopravní situaci a denní době.

4. Uber

 • Cena: 50-80 BRL (cca 10-16 USD)
 • Čas: 30-45 minut
 • Popis: Uber je další pohodlná možnost s podobnými cenami jako taxi. Můžete si ho objednat přes aplikaci a vyzvedne vás na určeném místě na letišti.

5. Privátní transfery

 • Cena: 100-150 BRL (cca 20-30 USD)
 • Čas: 30-45 minut
 • Popis: Privátní transfery poskytují vyšší komfort a soukromí. Tato služba zahrnuje osobní vyzvednutí a přímou dopravu do vašeho ubytování.

Na pláž Copacabana

1. Autobus (BRT + Metro)

 • Cena: 4,15 BRL (BRT) + 5,00 BRL (metro) = 9,15 BRL (cca 1,80 USD)
 • Čas: 60-75 minut
 • Popis: Z letiště můžete jet BRT na stanici Vicente de Carvalho nebo Jardim Oceânico, kde přestoupíte na metro (linka 1) směřující na stanici Cantagalo nebo Siqueira Campos, blízko pláže Copacabana.

2. Autobus (Frescão - Premium Auto Ônibus)

 • Cena: 16-18 BRL (cca 3-3,50 USD)
 • Čas: 60-75 minut
 • Popis: Frescão autobusy jezdí také na pláž Copacabana. Je to pohodlná možnost s méně přestupy než kombinace BRT a metra.

3. Taxi

 • Cena: 80-120 BRL (cca 16-24 USD)
 • Čas: 40-60 minut
 • Popis: Taxi je přímá a pohodlná možnost, zejména pokud máte hodně zavazadel nebo cestujete ve skupině. Stanoviště taxíků se nacházejí před terminály.

4. Uber

 • Cena: 70-110 BRL (cca 14-22 USD)
 • Čas: 40-60 minut
 • Popis: Uber je pohodlná alternativa k taxi, s podobnými cenami. Objednáte si ho přes aplikaci a vyzvedne vás na určeném místě na letišti.

5. Privátní transfery

 • Cena: 120-180 BRL (cca 24-36 USD)
 • Čas: 40-60 minut
 • Popis: Privátní transfery poskytují nejvyšší komfort a soukromí. Tato služba zahrnuje osobní vyzvednutí a přímou dopravu na pláž Copacabana.

Co dělat v Rio de Janeiro?

Rio de Janeiro je jedním z nejživějších a nejkrásnějších měst na světě, známé svými plážemi, horami a kulturním bohatstvím. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které byste při návštěvě Rio de Janeiro neměli vynechat:

 1. Socha Krista Spasitele (Cristo Redentor) - Ikonická socha na vrcholu hory Corcovado, která nabízí nádherný výhled na celé město a je jedním ze sedmi nových divů světa.
 2. Cukrová homole (Pão de Açúcar) - Slavný vrcholek s úchvatným panoramatickým výhledem na Rio de Janeiro a jeho zátoky, dosažitelný lanovkou.
 3. Pláž Copacabana - Jedna z nejznámějších pláží na světě, ideální pro slunění, koupání a pozorování místního života.
 4. Pláž Ipanema - Známá písečná pláž s krásnými výhledy na hory Dois Irmãos, oblíbená pro surfování a plážový volejbal.
 5. Botanická zahrada (Jardim Botânico) - Rozsáhlá zahrada s tisíci druhy rostlin, včetně nádherných palmových alejí a japonské zahrady.
 6. Sambódromo - Dlouhá tribuna, kde se koná slavný karneval v Rio de Janeiro, nabízející fascinující pohled na sambové přehlídky.
 7. Muzeum současného umění (Museu de Arte Contemporânea) - Moderní muzeum s bohatou sbírkou umění a ikonickou budovou navrženou architektem Oscarem Niemeyerem.
 8. Lapa Arches (Arcos da Lapa) - Historický akvadukt v centru města, který je v noci krásně osvětlený a v jeho okolí se nachází mnoho barů a nočních klubů.
 9. Escadaria Selarón - Barevné schodiště pokryté keramickými dlaždicemi z celého světa, vytvořené chilským umělcem Jorge Selarónem.
 10. Maracanã Stadium - Jeden z největších fotbalových stadionů na světě, kde můžete zažít zápas nebo prohlídku tohoto historického místa.
 11. Parque Lage - Malebný park s krásným palácem, jezírky a výhledy na horu Corcovado, oblíbený pro pikniky a procházky.
 12. Catedral Metropolitana - Moderní katedrála s unikátní architekturou, která pojme až 20 000 lidí a je známá svými vitrážemi.
 13. Santa Teresa - Bohemická čtvrť s úzkými uličkami, koloniálními domy a mnoha uměleckými ateliéry a kavárnami.
 14. Floresta da Tijuca - Jeden z největších městských deštných pralesů na světě, kde můžete podniknout pěší túry a užít si přírodu přímo ve městě.
 15. Museu do Amanhã (Muzeum zítřka) - Futuristické vědecké muzeum zaměřené na udržitelnost a budoucnost, nacházející se na zrekonstruovaném přístavu Pier Mauá.

Rio de Janeiro nabízí návštěvníkům širokou škálu zážitků, od relaxace na pláži přes kulturní a historické památky až po živý noční život. Každé z těchto míst poskytuje jedinečný pohled na bohatou kulturu a nádherné scenérie tohoto fascinujícího města.

Na jaké počasí se připravit v Rio de Janeiro?

V Rio de Janeiro od listopadu do dubna očekávejte následující počasí:

 • Listopad a prosinec: Teplé a vlhké, teploty mezi 25°C a 30°C, časté dešťové přeháňky a bouřky.
 • Leden a únor: Velmi horké a vlhké, teploty často přesahují 30°C, pravidelné odpolední bouřky.
 • Březen a duben: Stále teplé a vlhké, teploty mezi 25°C a 30°C, občasné dešťové přeháňky.

Doporučuje se lehké a prodyšné oblečení, ochrana proti slunci, deštník nebo pláštěnka a dostatek vody pro hydrataci.

Tip redakce

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.