Doporučujeme! ČSA ✈ Arabské Emiráty - přímé akční letenky do Dubaje z Prahy ↔ 5.590 Kč

Doporučujeme! ČSA ✈ Emiráty - přímé akční letenky do Dubaje z Prahy ↔ 7.490 Kč
Rezervace letenky

Odpočívejte na plážích omývaných tyrkysovým mořem přes den a podvečer se vydejte na pozorování nočního nebe z vrcholu futuristického mrakodrapu. Zde se pouštní romatika spojuje s technologickým zázrakem, což vytváří nezapomenutelnou mozaiku luxusu, avantgardní architektury a arabské tradice. Doporučujeme vyrazit s ČSA.

Letenky do Dubaje z Prahy od ČSA za 5.590 Kč

Dopravce: České Aerolinie

Cestovní období: 24. září 2023 až 11. prosinec 2023 (poslední místa)

Odlet: Praha (PRG) - Česko

Přílet: Dubaj (DXB) - Spojené Arabské Emiráty

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na letiště Dubaj (DXB) máte několik možností, jak se dostat do centra města Dubaj. Zde jsou různé možnosti seřazené podle ceny a času:

**1. Metrem:**
- Cena: Velmi levná. Jízda metrem je cenově dostupná.
- Čas: Metrem se dostanete do centra za přibližně 20-30 minut, v závislosti na vašem cíli.

**2. Taxi:**
- Cena: Taxikáři používají taxametr, takže cena závisí na vzdálenosti a dopravní situaci. Z letiště do centra to může být kolem 50-100 AED (arabských dirhamů).
- Čas: Jízda taxi trvá přibližně 15-30 minut, v závislosti na provozu.

**3. Autobusy:**
- Cena: Autobusová jízda je levná, a cena závisí na trase. Obvykle to bude kolem 5-15 AED.
- Čas: Autobusová jízda může trvat od 30 minut do 1 hodiny, v závislosti na trase a provozu.

**4. Soukromý přepravce:**
- Cena: Mnoho soukromých přepravců nabízí přenos z letiště za pevnou cenu. Ceny se mohou lišit, ale obvykle jsou konkurenceschopné s taxi.
- Čas: Závisí na provozu, ale obvykle je to podobný čas jako u taxi.

**5. Uber nebo Careem:**
- Cena: Aplikace Uber nebo Careem nabízejí alternativu k tradičním taxikářům s transparentními cenami. Cena se opět odvíjí od vzdálenosti.
- Čas: Podobný čas jako u taxi.

Nejběžnější a často nejlevnější možností je použití metra. Je to pohodlný a efektivní způsob, jak se dostat z letiště do centra Dubaje. Pokud preferujete soukromou přepravu nebo rychlou možnost, můžete zvolit taxi nebo soukromé přepravce.

Co dělat v Dubaji?

Dubaj je známý svým luxusem, futuristickou architekturou a rozmanitými atrakcemi. Zde je seznam 15 zajímavostí a aktivit, které můžete v Dubaji zažít:

1. **Burj Khalifa:** Navštivte nejvyšší mrakodrap na světě a vydejte se na vyhlídkovou plošinu At the Top, abyste si užili dechberoucí výhled na město.

2. **Dubajská fontána:** Podívejte se na fascinující show vodní fontány, která kombinuje hudbu, světla a vodní efekty, v těsné blízkosti Burj Khalify.

3. **Dubajské muzeum:** Prozkoumejte historii města v tradiční pevnosti Al Fahidi a zjistěte, jak se Dubaj vyvinul z rybářské vesnice na moderní metropoli.

4. **Dubai Mall:** Navštivte jedno z největších nákupních center na světě, kde si můžete nakoupit, navštívit akvárium nebo se projet na bruslích na ledě.

5. **Dubai Opera:** Užijte si večer v krásné hudební a divadelní budově, kde se konají koncerty, opery a další kulturní události.

6. **Dubajské zahrady:** Procházejte se krásnými parky a zahrady, jako je Miracle Garden, kde uvidíte kvetoucí umělecká díla.

7. **Dubajský vodní kanál:** Projeďte se na lodi podél tohoto umělého kanálu a pozorujte moderní architekturu města z vody.

8. **Dubajská Marina:** Obklopuje vás výškovými budovami a nabízí spoustu restaurací, kaváren a možností pro noční život.

9. **Palm Jumeirah:** Projděte se po tomto známém ostrovním komplexu a užijte si písečné pláže, luxusní hotely a výhled na Perský záliv.

10. **Safari v poušti:** Zažijte dobrodružství v poušti na jízdě jeepem nebo na hrbolatém velbloudovi a podívejte se na krásné západy slunce.

11. **Gold Souk:** Prozkoumejte historický trh se zlatem a nakupte si zlaté šperky a další drahocennosti.

 

12. **Dubajská jachta:** Pronajměte si soukromou jachtu a prozkoumejte pobřeží Dubaje z vody.

13. **Kite Beach:** Relaxujte na této pláži, kde můžete také provozovat vodní sporty, jako je kitesurfing.

14. **Ski Dubai:** Zažijte lyžování a snowboarding v interiérovém středisku na umělém sněhu uprostřed pouště.

15. **Dubajský autodrom:** Zazávoďte si na profesionálním okruhu v rámci svého vlastního zážitku s rychlými auty.

Dubaj je město nesčetných možností a překvapení, a tyto atrakce vám umožní ochutnat jeho různorodý a bohatý kulturní mix.

Všechny akční letenky do Dubaje

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Náš tip

Další levné letenky do Emirátů

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.