Doporučujeme! Bulharsko ✈ 6 tipů na levné letenky do Burgasu ↔ od 1.597 Kč

Doporučujeme! Bulharsko ✈ 6 tipů na levné letenky do Burgasu ↔ od 1.597 Kč

Relaxujte na slunečných plážích Černého moře a užijte si klidné vody v Burgasu, ideální pro plavání a vodní sporty. Navštivte překrásné Přírodní rezervace Poda a Atanasovsko jezero, kde můžete pozorovat stovky druhů ptáků v jejich přirozeném prostředí. Projděte se malebným Mořským parkem, který nabízí nádherné výhledy.

6 tipů na letenky do Burgasu od 1.597 Kč

Nejlevnější letenky do Burgasu nám nabídne Ryanair na trase ze slovenské Bratislavy a to od 1.597. V závěsu jsou její lety z Vídně od 1.849 Kč. Z Vídně létá do Burgasu i Wizz Air a to od 2.167 kč. Své služby nabízí na linkách z Brna, Prahy a Ostravy i česká nízkonákladová aerolinka Smartwings. Tyto letenky ovšem stojí okolo 6 tisíc.

Akční letenky Burgas

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na letiště v Burgasu (BOJ) máte několik možností, jak se dostat do blízkých letovisek jako Slunečné pobřeží, Nesebar nebo Sozopol. Zde jsou jednotlivé dopravní možnosti seřazené podle ceny a s přibližnými časy dopravy.

1. Městský autobus

 • Cena: 1-2 BGN (0,50-1 EUR)
 • Čas: 45-60 minut (do Slunečného pobřeží), 30-45 minut (do Nesebaru), 45-60 minut (do Sozopolu)
 • Popis: Městské autobusy jsou nejlevnější možností, ale může být potřeba přestupovat. Například, abyste se dostali do Slunečného pobřeží, můžete jet autobusem do centra Burgasu a tam přestoupit na autobus směřující do letoviska.

2. Shuttle bus

 • Cena: 10-15 BGN (5-7,50 EUR)
 • Čas: 30-45 minut (do Slunečného pobřeží), 20-30 minut (do Nesebaru), 45-60 minut (do Sozopolu)
 • Popis: Shuttle busy provozují různé společnosti a spojují letiště přímo s letovisky. Je to pohodlnější než městský autobus a není potřeba přestupovat. Shuttle busy jezdí pravidelně a lze je rezervovat online nebo na letišti.

3. Taxi

 • Cena: 30-50 BGN (15-25 EUR)
 • Čas: 25-30 minut (do Slunečného pobřeží), 20-25 minut (do Nesebaru), 35-40 minut (do Sozopolu)
 • Popis: Oficiální taxíky jsou k dispozici před letištní budovou. Cena je vyšší, ale taxi je rychlé a pohodlné, zejména pokud máte hodně zavazadel nebo cestujete ve skupině.

4. Privátní transfery

 • Cena: 50-80 BGN (25-40 EUR)
 • Čas: 25-30 minut (do Slunečného pobřeží), 20-25 minut (do Nesebaru), 35-40 minut (do Sozopolu)
 • Popis: Privátní transfery jsou nejpohodlnější možností a poskytují vyšší komfort a soukromí. Můžete si je rezervovat předem online nebo přes hotely. Tato služba zahrnuje osobní vyzvednutí a přímou dopravu do vašeho ubytování.

Co dělat v Burgasu a okolí?

Burgas, město na pobřeží Černého moře v Bulharsku, je obklopeno krásnými plážemi, přírodními parky a historickými památkami. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které byste v Burgasu a jeho okolí neměli vynechat:

 1. Sea Garden (Morska gradina) - Velký pobřežní park s nádhernými zahradami, fontánami a výhledy na moře. Ideální místo pro procházky, pikniky a kulturní akce.
 2. Burgas Central Beach - Oblíbená pláž s jemným pískem a čistou vodou, vhodná pro relaxaci, plavání a různé vodní sporty.
 3. Poda Nature Reserve - Přírodní rezervace, kde můžete pozorovat různé druhy ptáků a užívat si klidné procházky po dřevěných chodnících.
 4. Burgas Opera House - Elegantní budova nabízející širokou škálu operních, baletních a divadelních představení.
 5. St. Anastasia Island - Malý ostrov v Černém moři s historickým klášterem, muzeem a krásnými výhledy na okolní moře.
 6. Lake Atanasovsko - Slané jezero známé pro své léčivé bahno a možnost pozorovat plameňáky a jiné vodní ptáky.
 7. Aquae Calidae - Archeologické naleziště a starověké lázně s termálními prameny, kde se můžete dozvědět o historii římských lázní.
 8. Ethnographic Museum - Muzeum představující tradiční bulharskou kulturu a řemesla, umístěné v krásné historické budově.
 9. Burgas Museum of History - Muzeum s bohatou sbírkou archeologických nálezů, exponátů a artefaktů, které dokumentují historii města a regionu.
 10. Strandja Nature Park - Rozsáhlý přírodní park s bohatou flórou a faunou, ideální pro pěší turistiku, cyklistiku a objevování divoké přírody.
 11. Aleksandrovska Street - Hlavní nákupní ulice v Burgasu plná obchodů, kaváren a restaurací, kde můžete zažít místní atmosféru.
 12. Sand Festival - Každoroční festival písečných soch, kde můžete obdivovat úžasné umělecké výtvory z písku na pláži v Burgasu.
 13. Pomorie Lake - Slané jezero známé svými léčivými bahenními lázněmi a možností pozorovat různé druhy ptáků.
 14. Nessebar - Historické město na poloostrově, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, známé svými starobylými kostely a úzkými dlážděnými uličkami.
 15. Sunny Beach - Největší a nejpopulárnější letovisko v Bulharsku, nabízející širokou škálu vodních sportů, nočního života a zábavy pro celou rodinu.
 16. Primorsko - Malebné přímořské město známé svými krásnými plážemi, jako je Perla Beach, a přírodními rezervacemi jako Ropotamo, kde můžete podniknout výlet lodí po řece a pozorovat bohatou faunu a flóru.

Burgas a jeho okolí nabízejí návštěvníkům bohaté kulturní zážitky, přírodní krásy a mnoho příležitostí k relaxaci i dobrodružství. Každé z těchto míst poskytuje jedinečný pohled na rozmanitost a krásu tohoto bulharského regionu.

Na jaké počasí se v Burgasu připravit?

V Burgasu od června do konce září očekávejte následující počasí:

 • Červen: Teploty mezi 20°C a 28°C, převážně slunečno, občasné dešťové přeháňky.
 • Červenec a srpen: Velmi horké, teploty často přesahují 30°C, převážně slunečno.
 • Září: Teploty mezi 18°C a 28°C, stále teplé a slunečné, možnost občasných dešťů.

Doporučuje se lehké oblečení, ochrana proti slunci a deštník pro případné srážky.

Tip redakce

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.