Doporučujeme! Aer Lingus ✈ Karibik - Barbados - akční letenky Bridgetown z Vídně ↔ 12.990 Kč

Doporučujeme! Aer Lingus ✈ Karibik - Barbados - akční letenky Bridgetown z Vídně ↔ 12.990 Kč
Rezervace letenky

Představte si koktejl barevných podmořských světů, karibských rytmů a luxusního pohostinství, vše smíchané na jednom ostrově. Na tuto směsici vás láká ostrov Barbados, kde nádherné pláže s jemným pískem jsou jen začátkem dobrodružství plného rumových destilérií, vodních sportů a kultury, kterou jednoduše nemůžete ignorovat.

Letenky na Barbados v akci za 12.990 Kč!

Kdo vyčkává akční letenky na Barbados, čeká už pěknou řádku dní. Poslední zaznamenaná akce se datuje ke konci loňského roku. Není se čemu divit, do Karibiku se létá hlavně na podzim a v zimě. V polovině září překvapila irská národní letecká společnost Aer Lingus, která nyní nabízí zpáteční letenky do Bridgetown z Vídně za 12.990 Kč.

Dopravce: Aer Lingus

Cestovní období: 2. listopad až 1. prosinec 2023 (poslední místa)

Odlet:  Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přestup: Dublin (DUB) - Irsko a Manchester (MAN) Intl Velká Británie

Přílet: Bridgetown (BGI) Grantley Adams Intl Arpt Barbados

Zavazadla: 3 zdarma (2 příruční + 1 odbavené)

Jak se po příletu na Barbados dostat z letiště?

Po příletu na letiště Grantley Adams International Airport v Barbadosu máte několik možností, jak se dostat do centra města Bridgetown. Následující seznam uvádí různé možnosti dopravy, seřazené od nejčastěji používaných, vše si doporučujeme před cestou ještě ověřit.

1. **Taxi**: Taxi je k dispozici přímo na letišti a je to pohodlná možnost. Cena za přepravu do centra Bridgetown se pohybuje kolem 25 až 30 USD a doba jízdy trvá asi 20-30 minut, v závislosti na dopravní situaci.

2. **Autopůjčovna**: Na letišti najdete několik autopůjčoven, které nabízejí různé typy vozidel. Pokud si pronajmete auto, budete mít větší flexibilitu při cestování po ostrově. Ceny za pronájem auta se liší podle typu vozu a doby pronájmu.

3. **Místní autobusy**: Místní autobusová doprava je levná, ale může být méně pohodlná než taxi. Autobusy vás odvezou z letiště do Bridgetownu za cenu kolem 2 BBD (barbadoských dolarů). Trvá to déle než taxi, protože autobusy mají více zastávek.

4. **Hotelový transfer**: Pokud máte rezervovaný pobyt v hotelu, může vám hotel zajistit přesun z letiště. Mnoho hotelů nabízí dopravu zdarma nebo za poplatek.

5. **Soukromý přepravce**: Existují soukromé společnosti, které nabízejí přesnější a pohodlnější služby přepravy z letiště. Ceny se liší podle společnosti a typu vozidla.

Mějte na paměti, že doprava na Barbadosu jezdí na levé straně silnice, což může být pro některé cestovatele nezvyklé. Doporučuje se vždy ověřit aktuální ceny a dostupnost dopravy před vaší cestou.

Co dělat na Barbadosu?

Barbados, karibský ostrov plný krásných pláží, historických památek a exotického přírodního krásna, nabízí nespočet aktivit a zajímavostí pro cestovatele. Zde je 15 věcí, které můžete na tomto ostrově dělat:

1. **Koupání na pláži Bathsheba**: Tato malebná pláž na východním pobřeží je známá svými mohutnými vápencovými skalami a divokým mořem. Ideální místo pro surfování a nádherné fotografie.

2. **Historické město Bridgetown**: Prozkoumejte hlavní město Barbadosu, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštivte historické budovy, tržiště a nákupní čtvrtě.

3. **Plavba podél pobřeží**: Připojte se k plavbě na palubě tradiční barbadoské jachty a užijte si panoramatický výhled na pobřeží.

4. **Harrison's Cave**: Tato úchvatná vápencová jeskyně je bohatá na krápníky a je ideálním místem pro prozkoumání podzemního světa Barbadosu.

5. **Návštěva rumových destilerií**: Barbados je domovem některých z nejlepších rumů na světě. Navštivte některou z rumových destilerií, jako je Mount Gay, a ochutnejte místní lahůdky.

6. **Plážové aktivity**: Kromě slunění a koupání můžete na Barbadosu provozovat šnorchlování, potápění, vodní lyžování a rybaření.

7. **Jardins d'Orchidées**: Tato krásná orchidejová zahrada nabízí pestrobarevné květiny a impozantní výhledy na moře.

8. **Wildlife Reserve Barbados**: Navštivte tento rezervát, kde můžete pozorovat místní živočichy, včetně zelených opic, leguánů a želv.

9. **Barbados Museum & Historical Society**: Zjistěte více o bohaté historii a kultuře Barbadosu v tomto fascinujícím muzeu.

10. **Tyrolské dřevěné trapy**: Zažijte dobrodružství v deštném pralese na ostrově Barbados na lanovkách a visutých mostech.

11. **Jazzový festival Barbados**: Pokud máte štěstí na návštěvu během této události, užijte si hudbu, tanec a kulinářské speciality v karibském stylu.

12. **Sunbury Plantation House**: Navštivte tento historický statek a prohlédněte si krásný viktoriánský dům a zahrady.

13. **Soup Bowl**: Další pláž pro surfování, tentokrát na severovýchodě ostrova. Ideální pro pokročilé surfaře.

14. **Lokální trhy**: Navštivte místní trhy, jako je Cheapside Market, a ochutnejte místní speciality a exotické ovoce.

15. **Západní pobřeží**: Projeďte se po západním pobřeží a obdivujte krásné západy slunce a luxusní letoviska.

 

Barbados je zemí plnou kontrastů, kde můžete zkoumat krásu přírody, historie a kultury. Nezapomeňte si užít karibskou kuchyni a místní rumové speciality

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.