Akční letenky do Japonska

 

Proč si zaletět do Japonska?

Pokud hledáte neuvěřitelnou kombinaci historie, kultury a moderního světa, není lepší místo než Japonsko. Tato země, skládající se z ostrovů v Tichomoří, nabízí nekonečné množství zážitků pro cestovatele a turisty, kteří hledají něco nezapomenutelného. Japonsko je země kontrastů, kde se tradiční zvyky setkávají s moderní technologií. Zde je několik důvodů, proč byste si měli naplánovat cestu do této úžasné země.

Tradiční kultura a historie - Japonsko má dlouhou a bohatou historii, která je dodnes patrná v celé zemi. Pokud jste fanoušky historie, japonské chrámy, hrady a zahrady vás nezklamou. Když navštívíte Kjóto, můžete se projet po křivolakých uličkách plných tradičních domů, nádherných chrámů a posvátných zahrad. Návštěva chrámu Kinkaku-ji, známého jako Zlatý pavilon, je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Kjótu. V Tokiu můžete navštívit císařský palác, kde se setkáte s historií japonského císařství.

Tradiční kultura je zde patrná i v umělecké produkci, jako jsou tradiční divadla a taneční představení. Kabuki a noh jsou dvě nejznámější tradiční divadelní formy, které byste měli zažít při návštěvě Japonska.

Pokud jste fanoušky japonské kuchyně, můžete ochutnat nejlepší sushy na světě. Japonská kuchyně je známá svou čerstvostí a kvalitou. V Japonsku můžete také ochutnat různé druhy ramenu, okonomiyaki, tempuru, sashimi a mnoho dalších specialit.

Moderní technologie - Japonsko je také centrem moderní technologie. Pokud jste fanoušky moderních gadgetů a inovací, Japonsko je pro vás správné místo. Tokyo je domovem největšího počtu vysokých budov na světě, jako například Tokyo Skytree a Tokyo Tower. Japonsko je také domovem největších technologických společností na světě, jako jsou Sony, Toyota, Panasonic a další.

V Tokiu se nachází i Akihabara, což je jedna z největších elektronických čtvrtí na světě. Zde najdete obchody s elektronikou a gadgety, které se nikde jinde na světě nenabízejí. Také můžete navštívit robotickou restauraci, kde vás budou obsluhovat roboti.

Pokud máte rádi videohry, navštivte v Tokiu herní centrum SEGA. Zde můžete hrát nejnovější hry a zkusit si například virtuální realitu.

Japonská popkultura - Japonská popkultura je velmi populární po celém světě. Pokud jste fanoušky anime, mangy nebo japonské hudby, Japonsko je pro vás rájem. V Tokiu se nachází čtvrť Akihabara, která je známá jako Mekka pro fanoušky anime a manga. Zde najdete obchody plné figurín a dalších suvenýrů, které se vztahují k japonské popkultuře.

Japonsko také v posledních letech získalo velkou popularitu pro své cosplayové scény. Mnoho lidí se obléká jako postavy z anime a mangy a chodí po ulicích v Tokiu.

Krásné přírodní scenérie - Japonsko je také domovem některých z nejkrásnějších přírodních scenérií na světě. Například můžete navštívit horu Fudži, nejvyšší horu Japonska, která je zároveň aktivní sopkou. Můžete se vydat na výlet k jezeru Kawaguchi, které se nachází v blízkosti hory Fudži a nabízí krásné výhledy na horu.

Další krásná místa jsou města Takayama a Shirakawa-go, která jsou známá svými tradičními domy a krajinnými scenériemi. Můžete si také prohlédnout ostrov Hokkaido, který nabízí krásné scenérie a je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou medvědi, sobi a lišky.

Japonsko nabízí neuvěřitelnou kombinaci historie, kultury, moderní technologie a přírodních krás. Je to země, která je plná kontrastů a nabízí nekonečné množství zážitků pro cestovatele a turisty. Pokud plánujete cestu do Japonska, připravte se na nezapomenutelné zážitky, které vám zůstanou v paměti navždy.

 

S kterými aerolinkami letět do Japonska?

Pokud se chystáte na cestu do Japonska, máte k dispozici celou řadu leteckých společností, které vám nabízejí pohodlnou a bezpečnou dopravu. Zde je seznam některých leteckých společností, které létají z České republiky do Japonska:

Emirates Airlines -  je jednou z největších a nejpopulárnějších leteckých společností na světě a nabízí přímé lety z Prahy do Tokia. S Emirates můžete očekávat prvotřídní zážitek během letu, včetně širokých sedadel, luxusního jídla a pití, zábavy na palubě a výjimečného zákaznického servisu.

Turkish Airlines - nabízí přímé lety z Prahy do Tokia s krátkou zastávkou v Istanbulu. Letecká společnost se pyšní širokou nabídkou služeb a vynikajícím jídlem a pitím. Během letu můžete využít také zábavu na palubě a připojení k Wi-Fi.

Qatar Airways -  je další významnou leteckou společností, která nabízí přímé lety z Prahy do Tokia s krátkou zastávkou v Dauhá. Společnost se pyšní moderní flotilou letadel, prvotřídním jídlem a pitím a luxusním zákaznickým servisem.

Lufthansa - nabízí přímé lety z Prahy do Tokia s krátkou zastávkou v Mnichově nebo Frankfurtu. Lufthansa je jednou z největších evropských leteckých společností a nabízí širokou škálu služeb během letu, včetně vynikajícího jídla a pití, zábavy na palubě a Wi-Fi.

Air France - nabízí přímé lety z Prahy do Tokia s krátkou zastávkou v Paříži. Letecká společnost se pyšní vynikajícím jídlem a pitím a luxusním zákaznickým servisem. Během letu můžete využít také zábavu na palubě a připojení k Wi-Fi.

Air China - tato letecká společnost nabízí přímé lety z Prahy do Tokia s krátkou zastávkou v Pekingu. Air China je členem aliance Star Alliance a nabízí dobrý servis, moderní letadla a širokou nabídku spojů z mnoha měst po celém světě. Díky svému pohodlí a konkurenceschopné ceně se Air China stává stále populárnější volbou pro cestování mezi Evropou a Japonskem.

KLM - nabízí přímé lety z Prahy do Tokia s krátkou zastávkou v Amsterdamu. KLM je jednou z nejstarších leteckých společností na světě a nabízí prvotřídní jídlo a pití,

Austrian Airlines - nabízí přímé lety z Vídně do Tokia.

Finnair - nabízí přímé lety z Helsinek do Tokia.

Aeroflot - nabízí přímé lety z Prahy do Tokia s krátkou zastávkou v Moskvě.

Czech Airlines - nabízí přímé lety z Prahy do Tokia s krátkou zastávkou v Soulu.

British Airways - nabízí přímé lety z Londýna do Tokia.

Japan Airlines - nabízí přímé lety z Londýna, Frankfurtu a Paříže do Tokia.

All Nippon Airways - nabízí přímé lety z Londýna, Frankfurtu, Paříže a Bruselu do Tokia.

Je třeba poznamenat, že letecké společnosti a nabízené trasy se mohou čas od času měnit. Je proto vhodné před nákupem letenek vždy prověřit aktuální nabídku leteckých společností. Pokud potřebujete další informace nebo poradenství ohledně cestování do Japonska, rád vám pomohu.


Kdy je vhodná doba pro návštěvu Japonska?

Vhodná doba pro návštěvu Japonska závisí na mnoha faktorech, jako je počasí, turistická sezóna a vaše preference. Japonsko má čtyři roční období a každé z nich má své výhody a nevýhody.

Jaro (březen - květen):
Jaro je velmi oblíbené období pro návštěvu Japonska, protože se zde konají tradiční jarní festivaly jako Hanami (prohlídka kvetoucích sakur). Počasí bývá příjemné a teploty jsou mírné. V květnu však může být vlhko.

Léto (červen - srpen):
Léto je teplé a slunečné, ale také velmi vlhké a deštivé. V tomto období se konají různé letní festivaly a akce, ale turistické oblasti bývají velmi rušné a ceny vysoké. Pokud plánujete návštěvu Japonska v létě, nezapomeňte si s sebou vzít ochranný krém proti slunci a lehké oblečení.

Podzim (září - listopad):
Podzim je další oblíbené období pro návštěvu Japonska, zejména kvůli krásnému barevnému listí, které se objevuje na horách a v parkách. Počasí bývá mírné a příjemné, ale listopad je již chladnější a deštivější.

Zima (prosinec - únor):
Zima v Japonsku může být velmi chladná, zejména v horských oblastech. V Tokiu a dalších městech na jihu jsou teploty mírnější, ale stále chladné. Zima může být také suchá a slunečná, ale v určitých oblastech může být hodně sněhu. V zimě se konají různé svátky a akce, jako například oslava Nového roku.

Celkově lze říci, že nejlepší období pro návštěvu Japonska jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a turistické oblasti nejsou příliš rušné. Nicméně, s ohledem na osobní preference a zájmy může být vhodné navštívit Japonsko v jakémkoliv ročním období.

Japonsko

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.